ZAGREB, 20. travnja 2011. (Hina) - Pregled sportskih vijesti do 12.30 sati:

RIM - Hrvatski biciklist Robert Kišerlovski, član Astane, osvojio je 21. mjesto u prvoj etapi utrke "Giro del Trentino", koja je glavna provjera uoči Gira d' Italia. Jučer je Kišerlovski 13.4 kilometara dugačak kronometar od Riva del Garde do Arca prošao za 15 minuta i 58 sekundi, sa 34 sekunde zaostatka za pobjednikom Nijemcem Andreasom Klodenom. U srijedu je na rasporedu druga etapa, 184 kilometara dugačka dionica od Droa do Ledro Bezzecce.

1. Andreas Kloden (Njem/Radioshack) 15:24

2. Adriano Malori (Ita/Lampre) + 01

3. Tiago Machado (Por/RadioShack) 08

4. Vincenzo Nibali (Ita/Liquigas) 10

5. Luca Ascani (Ita/D'Angelo & Antenucci) 11

21. ROBERT KIŠERLOVSKI (HRV/Pro Team Astana) 34...

NEW YORK - Košarkaši Boston Celticsa poveli su sa 2:0 u pobjedama nakon što su sinoć u uzbudljivoj završnici na svom terenu svaladali New York Knickse 96:93. Ključni igrači kod Bostona bili su "playamaker" Rajon Rondo sa 30 poena, te centar Kevin Garnett, koji je u završnici utakmice odigrao ključne poteze. Prvo je 13 sekundi prije kraja susreta zabio za vodstvo 94:93, a nakon to ga je spriječio zadnji napad Knicksa oduzevši loptu Jaredu Jeffriesu. Garnett je utakmicu završio sa 12 koševa i 10 skokova. Kod New York Knicksa dvojica ključnih igrača bila su ozlijeđena, Chauncey Billups nije odigrao ni minute, a centar Amare Stoudemire je zbog ozljede sjedio na klupi u drugom poluvremenu. Zbog toga je najveći teret pao na Carmela Anthonyja, koji je zabio 42 koša. Atlanta je u prvoj utakmici šokirala navijače u Orlandu, ali ovaj puta domaćini nisu dopustili iznenađenje, pa je Orlando Magic na svom terenu svladao Atlantu 88:82, te je omjer u pobjedama poravnat na 1:1. Kod Orlanda briljirao je najbolji centar lige Dwight Howard sa 33 koša i 19 skokova, a kod gostiju istaknuo se Jamal Crawford sa 25 poena. Dallas je poveo sa 2:0 u pobjedama protiv Portland Trail Blazersa, nakon što su sinoć slavili sa 101:89. Maverickse su predvodili Dirk Nowitzki sa 33, Predrag Stojaković sa 21 i Jason Kidd sa 18 poena.

NEW YORK - Rezultati prvog kruga doigravanja hokejaške NHL lige (igra se na 4 pobjede):

ZAPAD

Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 7:2

(Vancouver vodi 3:1 u pobjedama)

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 5:6 (produžetak)

(San Jose vodi 2:1 u pobjedama)

GLASGOW - U susretu 33. kola škotskog nogometnog prvenstva Rangers je na gostovanju deklasirao Dundee United 4:0, a treći gol na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić u 72. minuti. Bio je to neobičan ogled koji je Dundee završio bez trojice igrača, a sva trojica su isključena zbog prekršaja u kaznenom prostoru nakon kojih je sudac dosudio jedanaesterce za Rangers. Prvo je pocrvenio hrvatski nogometaš Mihael Kovačević u 23. minuti zbog prekršaja nad Stevenom Naismithu, potom je isključen Dillon u 59. minuti zbog prekršaja nad Nikicom Jelavićem, a treći crveni karton dobio je Gomis u 78. minuti. Sva tri kaznena udarca izveo je Whittaker. Prva dva je realizirao (24, 60), dok je trećeg promašio (79). Među Rangersove strijelce upisao se i Lafferty u 82. minuti. Jelavić je igrao do 79. minute kada ga je zamijenio David Healy.