Po rezultatima objavljenim u nedjelju navečer, sa 77,2 posto glasova nadmoćno su pobijedili pristaše ograničene ustavne revizije koju vojska ocjenjuje dovoljnom za organiziranje parlamentarnih i predsjedničkih izbora u idućih šest mjeseci.
Odaziv glasača od 41 posto, premda skroman ako se usporedi s izborima u svijetu, označava zaokret u odnosu na uobičajenu stopu sudjelovanja u Egiptu, između 15 i 20 posto, pa i manje.
Pristaše odbacivanja reforme zauzimali su se za donošenje novog ustava umjesto 'uljepšavanja' starog.
Izmjene ustava podupro je i moćni pokret Muslimansko bratstvo, ali na njegovo veliko zadovoljstvo članak 2 ustava, u kojemu stoji da je islam državna religija, a "načela islamskog zakona glavni izvor" nadahnuća za egipatsko zakonodavstvo, ostaje nepromijenjen.
Te su odredbe naišle na snažnu kritiku sekularnih krugova i Kopta (egipatskih kršćana) koji čine 6 do 10 posto puka.
"Vlast se treba predati izabranoj sekularnoj vladi, a ne Bratstvu, ne zbog toga što ga mi ne bismo htjeli, već zbog toga što im izvanredne okolnosti u zemlji idu na ruku", budući da su sekularne političke stranke još slabe, rekao je Sulejman Guda, novinar neovisnog lista Al-Masri al-Jum.
Muslimansko bratstvo ističe da ne želi preuzeti vlast na idućim izborima. Ipak je još jednom zatražilo da mu se omogući osnutak prave političke stranke, što mu zabranjuje postojeći zakon, i počelo se približavati sekularnim organizacijama radi moguće izborne koalicije.