Glavnina prosvjednika pokušala je doći na Markov trg iz Mesničke ulice, a kada tu nisu uspjeli probiti policijski kordon, prešli su u Basaričekovu ulicu gdje je bio najveći prosvjed. Prema procjenama novinara oko 800 prosvjednika tražili su odlazak Jadranke Kosor s mjesta predsjednice Vlade te HDZ-a.
Prosvjednici su se oko 18 sati prvo okupili na Trgu bana Jelačića odakle su krenuli prema Markovom trgu.
Ivan Pernar na čiju je inicijativu putem Facebooka organiziran prosvjed, na Trgu je rekao kako mu Ustav jamči pravo na mirni prosvjed na svakom mjestu. Poručio je premijerki Jadranki Kosor da "mirno ode s vlasti" jer će tako kako je kazao "kazna biti manja" te da će "otići stopama svog prethodnika bivšeg premijera Ive Sanadera". Pernar je također rekao da "tiranija marice i palice" mora prestati.
U jednom trenutku prosvjednici su se u Basaričekovoj ulici sukobili s policijom bacajući boce, kamenje i petarde, a bacili su i suzavac na policiju. Pernara je nakon što je preskočio zaštitnu ogradu, policija privela u policijsku "maricu", a tijekom prosvjeda, prema dosadašnjim podatcima, policija je privela pet osoba.
Prosvjednici su noseći transparente uzvikivali "Bojite se naroda", "Mito i korupcija-hrvatska policija", "Bolje grob nego rob", "Jadranka odlazi", "Purdu ste izdali", "Izdaja". Nakon sukoba s policijom policija je potisnula prosvjednike iz Basaričekove ulice.
Prosvjed na pripazima Markovu trgu završio je oko 19,30 sati, a dio prosvjednika je došao na Trg bana Jelačića izvikujući "Vukovar" i "Idite u Vukovar" i slično.
Prosvjedna okupljanja na Markovom trgu zabranjena su Zakonom o javnom redu iz 2005. godine.