Autor: zmat
ZAGREB, 17. veljače 2011. (Hina) - Pregled važnijih sportskih događaja do 12.30 sati.

MARSEILLE - Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Marseilleu, on je u susretu 2. kola svladao Nijemca Philippa Petzschnera sa 7-6 (3), 6-3 za sat i 42 minuta igre. Bio je ovo treći međusobni susret Čilića i Petzschnera i treća pobjeda našeg igrača. U četvrtfinalu će Čilić igrati protiv pobjednika susreta između francuskog kvalifikanta Edoarda Roger-Vasselina i drugog nositelja turnira, Čeha Tomaša Berdycha.

RIJEKA - U susretu prvog kola B skupine četvrtfinala Eurolige vaterpolisti Primorje Erste banke deklasirali su u Rijeci mađarski Vasas 13:6 (4:2, 4:3, 3:0, 2:1). Ovom pobjedom riječki sastav je na najbolji mogući način istaknuo kandidaturu za plasman na Final Foru Eurolige. Primorje su do pobjede predvodili Denes Varga, Aleksandar Tiškivski i Daniel Varga sa po dva gola, dok kod Mađara najefikasniji bio Viktor Voros sa dva gola. Hrvatski reprezentativac Miho Bošković zabio je jedan gol za Vasas.

U drugom susretu u ovoj skupini vaterpolisti Mladosti su poraženi na svom plivalištu od najbolje i najskuplje momčadi svijeta Pro Recca 5:9.

RIM - U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Šahtar je u Rimu pobijedio Romu 3:2 i načinio veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale. Golove za ukrajinski sastav zabili su Jadson (29), Douglas Costa (36) i Luiz Adriano (41), dok su strijelci za Romu bili Simone Perrotta (28) i Jeremy Menez (61). Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je za Šahtar cijeli susret, dok je Eduardo ušao u igru u 66. minuti umjesto Coste. Uzvratni susret je osmog ožujka u Donjecku.

LONDON - U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Arsenal je u Londonu pobijedio Barcelonu 2:1 nakon što je katalonski sastav vodio nakon prvog poluvremena. Barcelona je povela golom Davida Ville u 26. minuti i veći dio utakmice je imala kontrolu, međutim "Topnici" se nisu predavali i hrabrom igrom ostvarili su veliki preokret. Prvo je Robin van Persie u 78. minuti izjednačio, a pet minuta kasnije je Andrej Aršavin donio pobjedu domaćinu. Uzvratni susret je na rasporedu je 8. ožujka na Camp Nou.

LONDON - U ponovljenom susretu četvrtog kola engleskog nogometnog FA kupa Bolton je na gostovanju na DW stadionu pobijedio Wigan 1:0 i plasirao se u osminu finala. Pogodak odluke postigao je hrvatski nogometaš Ivan Klasnić u 66. minuti. Klasnić je dvije sjajne prilike imao i u prvom poluvremenu no bio je neprecizan. Klasnić je na trenu proveo 84 minute kada ga je zamijenio Kevin Davies. Bolton će u osmini finala igrati protiv Fulhama.

HAMBURG - U odgođenom susretu 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva St Pauli je u gradskom derbiju u Hamburgu kao gost pobijedio HSV 1:0, a pogodak odluke postigao je bivši njemački reprezentativac Gerald Asamoah u 59. minuti. Bio je to njegov šesti gol ove sezone, svakako najdraži jer je St Pauli stigao do prve ligaške pobjede protiv HSV-a nakon 1977. godine. U redovima HSV-a cijeli susret je odigrao hrvatski reprezentativac Mladen Petrić. Ovom pobjedom St Pauli je skočio na 11. mjesto Bundeslige sa 28 bodova, dok je HSV ostao na sedmom mjestu sa pet bodova više. U vodstvu je Borussia Dortmund sa 52 boda.

ZAGREB - Rezultati susreta 4. kola TOP-a 16 Eurolige košarkaša igranih u srijedu:

SKUPINA H:

Žalgiris - Fenerbahce Ulker 85-84 - produžetak (Marko Tomas igrao je za Fenerbahce Ulker 11 minuta i postigao 3 koša uz šut za tricu 1-2, te 1 skok i 2 asistencije)

TABLICA.

1. Fenerbahce Ulker 4 3 1 7 +23

2. Olympiakos 3 2 1 5 + 8

3. Žalgiris 4 1 3 5 -28

4. PE Valencia 3 1 2 4 - 3

CLEVELAND - Košarkaši Cleveland Cavaliersa, najslabije momčadi u NBA ligi, napravili su senzaciju svladavši u svojoj Quicken Loans Arene aktualne prvake Los Angeles Lakerse sa 104-99. Cavsi su ove sezone postavili novi negativan rekord u NBA sa 26 uzastopnih poraza od 18. prosinca do 11. veljače, a u tom su nizu 11. siječnja teško stradali i u Los Angelesu gdje su ih Lakersi svladali sa 112-57. No, prvaci su u Cleveland stigli nakon dva uzastopna poraza, a loš niz su nastavili i protiv momčadi koja je u svom 56. nastupu ostvarila tek 10. pobjedu. Ramon Sessions (32) i Antawn Jamison (19, 10 skokova) predvodili su Cavse, dok Lakersima nisu pomogli odlični učinak Pau Gasola (30, 20 skokova), te vrlo dobar Kobea Bryanta (17, 12 skokova).