SKV - Sport u 12.30 sati

Autor: dlug
ZAGREB, 9. veljače 2011. (Hina) - Donosimo pregled važnijih vijesti do 12.30 sati:

NEW YORK - Miami Heat nastavlja nizati pobjede. U susretu protiv Indiana Pacersa LeBron James i društvo slavili su 117:112 ubilježivši sedmu uzastopnu pobjedu čime su se posve približili vodećoj momčadi Istočne konferencije NBA lige Bostonu. Domaćine je do pobjede predvodio LeBron James sa 41 košem, 13 skokova i 8 asistencija. Chris Bosh je dodao 19 koševa i 7 skokova, dok je Dwayne Wade ubacio 17 koševa uz 7 asistencija. Miami je na putu do pobjede nadoknadio 14 koševa minusa, a ključnim se pokazala posljednja četvrtina u kojoj su Pacersi imali svega 28 posto šuta. "U posljednjoj dionici igre smo primili samo 15 koševa i to je bilo presudno. Zadnju četvrtinu smo odigrali sjajno," kazao je James koji u posljednjih 20 utakmica ima prosjek od 29.6 koševa, 8.6 skokova i 7.5 asistencija. U tom periodu Miami je dobio 17, a izgubio samo tri utakmice. Indianu su predvodili Roy Hibbert sa 20 koševa i 10 skokova, Danny Granger je dodao 19, a Tyler Hansbrough 18 koševa.

ROTTERDAM - Jedan od najboljih svjetskih tenisača Francuz Jo-Wilfried Tsonga smatra kako je završila era dominacije Švicarca Rogera Federera i Španjolca Rafaela Nadala. "U vrhu svjetskog tenisa Nadal i Federer više nisu sami. Srbin Novak Đoković i Britanac Andy Murray često su ih pobjeđivali, a još mnogo tenisača je popravilo svoju igru," kazao je Tsonga koji nastup na ATP turniru u Rotterdamu. Tsonga je trenutačno 18. tenisač svijeta, ali smatra kako to nije pravi odraz njegove sadašnje forme. "Osjećam se odlično. Popravio sam formu i smatram kako igram daleko bolje nego prije godinu ili dvije," kazao je Francuz. Tsonga je do sada osvojio pet ATP naslova, a bio je i šesti tenisač svijeta.

SAN JOSE - Rezultati susreta prvog kola ATP teniskog turnira u San Joseu: Brian Dabul (Arg) - Alejandro Falla (Kol) 6-4, 6-3, Ricardas Berankis (Lit) - Benjamin Becker (Njem/N.6) 6-3, 7-6 (2), Milos Raonic (Kan) - Xavier Malisse (Bel/N.4) 6-3, 6-4, Kei Nishikori (Jap/N.8) - Jan Hajek (Češ) 6-1, 7-6 (6), Lukas Lacko (Slk) - Sam Querrey (SAD/N.3) 7-6 (8/6), 6-3, Juan Martin Del Potro (Arg) - Teymuraz Gabašvili (Rus) 6-3, 6-2

COSTA DO SAUIPE - Rezultati susreta prvog kola ATP teniskog turnira u brazilskom Costa do Sauípeu: Rui Machado (Por) - Facundo Bagnis (Arg) 6-4, 6-2, Carlos Berlocq (Arg) - André Ghem (Bra) 6-4, 6-3, Lukasz Kubot (Polj) - Eduardo Schwank (Arg) 6-7 (5), 7-5, 7-6 (2), Juan Ignacio Chela (Arg/N.5) - Rogério Dutra Silva (Bra) 6-7 (4), 7-6 (4), 6-3, Leonardo Mayer (Arg) - Igor Andreev (Rus) 4-6, 6-4, 7-6 (2), Ricardo Mello (Bra) - Santiago Giraldo (Kol) 6-4, 6-3, Potito Starace (Ita) - Pablo Cuevas (Uru), 6-4, 5-7, 6-4, Tommy Robredo (Špa) - Fabio Fognini (Ita), 6-3, 6-7 (4), 6-3

ZAGREB - Hokejaši na ledu Medveščaka doživjeli su poraz u 47. kolu EBEL lige u Villachu kod VSV-a s 2:1 (0:0,2:1,0:0). Pred 2.500 gledatelja domaćini su poveli zgoditkom Degona (23), za Medveščak je izjednačio Frank Banham (33), da bi pobjedu VSV-u donio Altmann (34). Bila je ovo i jedna od rijetkih utakmica u kojoj je Medveščak (12 minuta) imao manje kazni od protivnika, koji je nakupio 14 minuta. Unatoč porazu Medveščak je ostao sedma momčad lige s 46 bodova, ali sada isti broj bodova ima i osma Olimpija, koja je slavila s 3:1 kod Graza.U borbi za doigravanje Jesenice su kod kuće poražene nakon penala od Fehervara, te s jednim bodom sada imaju 44, dva boda manje od Zagrepčana. U doigravanje ulazi prvih osam momčadi, a u sljedećem kolu "Medvjedi" gostuju kod Red Bulla, Jesenice dočekuju KAC, dok Olimpija gostuje u Linzu.