Pozdravljajući sudionike ovogodišnjeg susreta, direktor Hrvatskog radija Vukovar (HRV) Janoš Kery ustvrdio je kako je, iako se čini da se dosta zna o Siniši Glavaševiću i ratnom Hrvatskom radiju Vukovar, još uvijek puno toga treba otkriti i napisati o Siniši Glavaševiću i o drugim djelatnicima toga radija, koji su 1991. godine bili hrvatskoj javnosti jedini medijski izvor o patnjama i stradanju Vukovara i njegovih branitelja i stanovnika.
Predsjednik Hrvatskog novinarskog društva (HND) Zdenko Duka podsjetio je kako je u Domovinskom ratu ubijeno, poginulo ili od posljedica ranjavanja umrlo 14 hrvatskih novinara i nekoliko stranih dopisnika među kojima i srbijanskih medija.
"Zahvaljujući Siniši Glavaševiću imali smo osjećaj da smo blizu Vukovara i da je sudbina Vukovara i naša sudbina", kazao je Duka.
Govorio je i predsjednik Društva hrvatskih književnika (DHK) Borben Vladović, ravnateljica Gradske knjižnice Vukovar Antonija Kukuljica a nazočne je u ime grada Vukovara pozdravila zamjenica gradonačelnika Danijela Stanković.
U spomen na Sinišu Glavaševića, svoja su djela čitali književnici Josip Cvenić, Nikola Đuretić i Stjepan Tomaš te književnice Ružica Cindori i Julijana Matanović.
Novinar, publicist i prozaik Siniša Glavašević rođen je u Vukovaru 4. studenoga 1960. Bio je urednik Hrvatskoga radija Vukovar i ratni izvjestitelj. Nakon sloma obrane grada, odveden je 19. studenoga 1991. iz vukovarske bolnice i od tada mu se izgubio trag. Ekshumiran je iz masovne grobnice Ovčara i identificiran.
Matica hrvatska u Zagrebu posmrtno mu je 1992. izdala zbirku "Priče iz Vukovara". Među njima je i "Priča o gradu" koja završava rečenicom "Grad-to ste Vi" i koja je geslo novinarsko-književnog susreta.
Te su susrete 2005. godine utemeljili vukovarska Gradska knjižnica, Hrvatsko novinarsko društvo (HND) , Društvo hrvatskih književnika (DHK) i Hrvatski radio Vukovar.