Na tridesetak panoa izložba prikazuje Pekićev zanimljiv životni i umjetnički put, od njegova djetinjstva i mladosti, preko boravka u zatvoru i u Londonu, do predstava izvedenih po njegovim djelima. Ta je izložba prvi put bila postavljena u Beogradu 2007., u povodu 15. godišnjice Pekićeve smrti, a predstavljena je i u Parizu te u Rijeci.
Autorica projekta Olga Krasić-Marjanović kaže kako izložba pokazuje mehanizam Pekićeva pisanja, način na koji je stvarao i koliko je pridavao pozornosti detaljima, osobito kad je pisao povijesne romane. Pekić je jedan od najplodnijih pisaca novije srspke književnosti, istaknuti romansijer i dramski pisac, rekla je.
Dušan Marinković, profesor srpske i crnogorske književnosti na zagrebačkome Filozofskom fakultetu, ocijenio je kako se Pekićev cjelokupan opus uvelike razlikuje od onoga što je dominantno u jeziku i literaturi u kojima je djelovao. Bio je autor koji je razbijao stereotipe i prvi je čitatelju pristupio kao nekomu tko ne želi samo slušati jednu priču, nego propitivati svoje moći razumijevanja onoga što čita, istaknuo je.
Borislav Pekić (Podgorica, 1930.- London, 1992.) maturirao je u Beogradu, no ubrzo nakon toga biva uhićen kao pripadnik Saveza demokratske omladine Jugoslavije. Osuđen je na 15 godina zatvora, no pomilovan je nakon pet godina, 1953. Potraj osamdesetih sudjelovao je u obnovi rada Demokratske stranke.
Djela su mu prevedena na engleski, njemački, francuski, talijanski, španjolski, nizozemski, poljski, češki, slovački, mađarski, rumunjski, makedonski, slovenski i albanski.