Za Terzića je Budiša rekao kako je bio liberal "kršćanskih korijena" te dobar čovjek, što je, ustvrdio je, danas rijetkost među hrvatskim političarima.
Objasnio je kako se nedavno odlučio vratiti u politiku jer je nadahnut Terzićem i njegovim zauzimanjem za opće dobro, a ne za osobno bogaćenje pojedinaca, kakvo je danas "rasprostranjeno u Hrvatskoj".
"Mi danas u Hrvatskoj doživljavamo vrhunac naopakog shvaćanja politike kao otimačine", kazao je Budiša, ustvrdivši da izvori korupcije i organiziranoga kriminala sežu od početka 90-ih godina prošlog stoljeća, kada je zakonom o kupnji kuća omogućeno da pojedinci "preko noći dođu do njihova vlasništva", a političari su u tome često bili "loš primjer".
Unatoč teškom stanju, Budiša je optimist jer vjeruje da je većina "našeg naroda sačuvala zdrave temelje, a ne težnju za osobnim bogaćenjem".
Ratni gradonačelnik Splita Onesin Cvitan (HDZ), koji je također sudjelovao na večerašnjoj javnoj tribini, podupro je Budišu i rekao kako je često razgovarao s prvim hrvatskim predsjednikom Franjom Tuđmanom.
"Tuđman je želio surađivati s poštenim ljudima kao što su Dražen Budiša, Savka Dabčević-Kučar i Velimir Terzić, ali je bio okružen silama koje su ga ograničavale i udaljavale od takvih ljudi", istaknuo je Cvitan i dodao kako su "neki ljudi bili zlo hrvatske politike".
Na tribini su o Velimiru Terziću (1929.-1995.) govorili i njegovi prijatelji i suradnici Božo Kovačević (HSLS) i Ivica Škarić, bivši HSLS-ov gradonačelnik Splita, te ravnatelj Sveučilišne knjižnice u Splitu Petar Krolo (HSLS), a istaknuli su kako je Terzić bio čovjek "širokih vidika" i promicatelj dijaloga i tolerancije.
Na tribini je rečeno da je Terzić zbog protivljenja postupcima jugoslavenskoga komunističkog režima bio proglašen "narodnim neprijateljom" i osuđen na zatvorsku kaznu.
Velimir Terzić početkom 90-ih bio je zastupnik u Hrvatskome saboru.