Američki dolar istodobno je pao na najnižu razinu prema košari valuta u ovoj godini, a prema euru u zadnjih osam mjeseci, s odnosom 1,41 dolara za euro.
Dionice Bank of America, Citigroup i Wells Fargo izgubile su više od četiri posto vrijednosti, a financijski sektor u indeksu Standard & Poor's 500 imao je 1,8 posto pada, najviše među 10 industrijskih skupina. Bank of America, najveći američki kreditor, pala je za 5,2 posto. Banka Wells Fargo, najveći američki stambeni kreditor, izgubila je 4,2 posto vrijednosti, a dionica Citigroup, treće po veličini američke banke, pala je za 4,5 posto.
S & P 500 pao je za 0,4 posto na 1,173.81 bodova, dok je indeks Dow Jones pao za 1,51 bodova, ili manje od 0,1 posto na 11,094.57 bodova, na zatvaranju newyorške burze NYSE.
Epidemija ovrha nad kućama u rujnu je nastavljena s rekordnih 102.134 nekretnina koje su vjerovnici oduzeli dužnicima koji su kasnili ili su prestali otplaćivati rate hipotekarnih kredita, objavila je u četvrtak tvrtka RealtyTrac Inc.
To je najveći broj ovrha nad kućama u jednom mjesecu, od 2005., kada je RealtyTrac Inc. počeo voditi tu statistiku.
Broj započetih ovršnih postupaka u rujnu je povećan za tri posto.
Kuće nad kojima banke i drugi vjerovnici izvrše ovrhu čine oko 20 posto kuća koje se trenutačno prodaju na američkom tržištu, a u saveznim državama s najvećim stopama ovrha, one čine i do 30 posto tržišta, pa su vjerovnici ubrzali postupke ovrhe, neki od njih kršeći pritom zakonske i druge propise.
Nacionalna udruga državnih odvjetnika, objavila je u srijedu da će provesti koordinirane istrage u svih 50 saveznih država, o tome jesu li banke i drugi kreditori koristile lažne dokumente i potpise kako bi opravdali stotine tisuća ovrha.