Po tom planu Hrvatska bi iz državnog proračuna i predpristupnih fondova EU-a uložila 60 milijuna eura, od čega 50 milijuna za uređenje plovnog puta, a ostatak za uređenje luke u Sisku i Slavonskom Brodu.
Komisija je međunarodno tijelo četiri države - Hrvatske, SiCG, BiH i Slovenije i "nosit ćemo svi isti dres", kako bi se na Savi ostvarili interesi sve četiri države, a ne svake pojedine, rekao je glavni tajnik Komisije Dejan Komatina iz SiCG.
Komisija radi dva i pol mjeseca, a sjedište joj je u Zagrebu.
U skladu s propisima EU donijet će se Plan upravljanja slivom Save, koji će biti osnovni strateški dokument kao i obvezujuće odluke za osiguranje uvjeta za sigurnu plovidbu. Uspostavit će se i jedinstveni informacijski sustavi te izraditi protokoli o prekograničnom utjecaju, za slučajeve izvanrednih situacija, o sprječavanju onečišćenja rijeke, zaštiti od poplava, eksploataciji kamena, šljunka, pijeska i gline, te o zajedničkom održavanju vodnih objekata.
Međunarodna komisija za sliv rijeke Save - Savska komisija osnovana je temeljem Okvirnog sporazuma koji je potpisom četiri države stupio na snagu 29. prosinca 2004., a konstituirajuća sjednica održana je u lipnju 2005.
U Komisiji su predstavnici koje su imenovale vlade četiri države potpisnice sporazuma.