U izjavi za hrvatske novinare koji prate posjet Šeks je rekao kako je hrvatsko izaslanstvo ministra Glosa izvjestilo o makroekonomskim ciljevima gospodarske politike Hrvatske te o smjernicama gospodarske politike prema Njemačkoj.
Podsjetio je kako je Njemačka druga zemlja po vanjsko-trgovinskoj razmjeni i po ukupnim ulaganjima u Hrvatsku koja su u razdoblju od 2003. do 2005. , kako je rekao, iznosila oko 2 milijarde eura.
Predsjednik Sabora istaknuo je kako je Hrvatska posebno zainteresirana za tzv. "greenfield" ulaganja jer su sva ostala ostvarena u područjima bankarstva i telekomunikacija.
"Iznio sam inicijativu da su u jesen u Berlinu održi promocija hrvatskog gospodarstva, što je naišlo na razumijevanje i potporu ministra Glosa" rekao je Šeks.
"Pretpostavljam da bi ta smotra mogla biti prilika za susrete na visokoj političkoj razini pa i susret njemačke kancelarke Angele Merkel i hrvatskog premijera Ive Sanadera" rekao je Šeks.
Hrvatska veleposlanica u Berlinu Vesna Cvjetković -Kurelec rekla je kako je zapravo riječ o inicijativi da se ustanovi stalni hrvatsko-njemački forum s ciljem poboljšanja gospodarske suradnje i da bi se načini njegovog djelovanja trebali ustanoviti u slijedećih nekoliko dana.
Predsjednik Sabora rekao je i kako je u svim razgovorima na razumijevanje i potporu naišla inicijativa premijera Sanadera da se zona slobodne trgovine jugoistočne Europe ostvari pod okvirom CEFTA-e, uz uključenje Moldove i možda Ukrajine.
Na sastanku s predsjednikom i članovima Odbora za vanjsku politiku njemačkog Bundestaga temeljito su raspravljeni odnosi unutar državne zajednice Srbije i Crne Gore osobito s obzirom na skorašnji referendum o samostalnosti Crne Gore, te implikacije koje bi mogao imati, razgovaralo se i o pitanjima statusa Kosova i promjenama Daytonskog sporazuma za BiH.
Njemačke sugovornike, kako je rekao Šeks, posebno je zanimalo hoće li i kakav utjecaj na prilike u regiji imati smrt Slobodana Miloševića.
Hrvatsko izaslanstvo iznijelo je ocjenu da velikih problema nije bilo ni 2001., prilikom pada Miloševića i izručenja u Haag, pa ni njegova smrt ne bi trebala posebno utjecati ni na odnose unutar same Srbije niti na odnose s Hrvatskom.
Na sastanku s vanjskopolitičkim odborom nije bilo riječi o Hrvatskoj jer, kako su pojasnili Šeks i Cvjetković Kurelec, Hrvatska nakon početka pregovora o punopravnom članstvu u EU u Njemačkoj više ne spada u vanjsku politiku već u djelokrug institucija koje se bave Europskom unijom.