Dolar je u tome razdoblju ojačao 0,6 posto prema euru, koji stoji 1,1867 dolara. Porastao je i 0,17 posto prema britanskoj valuti, pa funta košta 1,744 dolara. U odnosu na švicarski franak poskupio je 0,6 posto, na 1,3179 franaka.
Zabilješka s posljednjeg sastanka američke središnje banke Fed, objavljena u utorak, pokazala je da monetarni zakonodavci osjećaju kako će biti potrebno dalje podizati kamatne stope da bi se spriječilo jačanje cjenovnog pritiska. Ta objava imala je tek ograničeni utjecaj na devizna kretanja, budući je tržište već reagiralo na oštrije izjave predsjednika Feda Bena Bernankea u tjednu ranije. Ulagači su, naime, uključili u cijenu dolara vjerojatno podizanje ključne kamatne stope na 5,0 posto do sredine godine, sa sadašnjih 4,5 posto.
Rašireno je i očekivanje da će Europska središnja banka (ECB) uskoro podići ključnu kamatnu stopu, koja trenutno iznosi 2,5 posto.
U međuvremenu, novozelandski dolar zabilježio je najveće oscilacije među važnijim međunarodnim valutama, spustivši se gotovo jedan posto u srijedu prema američkom dolaru, na najnižu razinu u 17 mjeseci. Razlog tomu su špekulacije da su japanske banke upozorile svoje ulagače da ne kupuju novozelandsku imovinu zbog oslabljenih gospodarskih temelja. Tečaj 'kivija' iznosio je 0,6563 američka dolara. "Investicijski fondovi povlače se iz 'kivija' jer je raspoloženje prema njemu oslabljeno", izjavio je Paul Mackel, valutni strateg pri ABN Amro banci.
I neke istočnoeuropske valute koje nose visoke prinose, poput mađarske forinte, također su pretrpjele korekciju, potaknutu oštrim padom islandske krune nakon što je agencija za izdavanje kreditnog rejtinga Fitch snizila izglede za Island na negativne. Islandska kruna oslabila je novih četiri posto prema euru u srijedu nakon dan ranije zabilježenog gubitka od pet posto.
Japanski guverner Toshihiko Fukui kazao je u četvrtak u parlamentu da se stvaraju uvjeti za promjenu monetarne politike. Trenutno su japanske kamatne stope blizu nula posto, a središnja banka preplavljuje financijski sustav gotovinom kako bi se zemlja izvukla iz deflacije. "Kretanje jena prilično je divlje uslijed očekivanja promjene u smjeru japanske monetarne politike. Bijeg kapitala iz valuta koje nose visoke prinose također doprinose jačanju jena", izjavilo je Daragh Maher, valutni strateg pri Calyonu.
Tečaj jena završio je tjedan ojačavši oko jedan posto prema euru i dolaru. Euro je tako stajao 138,7 jena, a dolar 116,85 jena.