Do podneva je dolar oslabio nekih 0,16 posto prema euru, kojim se trgovalo po 1,2987 dolara. oslabio je i 0,11 posto u odnosu na jen, pa iznosi 107,75 jena. Švicarski franak istodobno je poskupio 0,13 posto, pa dolar košta 1,192 franka. Britanska funta gotovo se i nije mijenjala, a tečaj joj iznosi 1,8913 dolara.
Očekuje se da će podatak o manjku u američkoj vanjskotrgovinskoj razmjeni, koji bi trebao biti objavljen poslijepodne, ponovno skrenuti pozornost tržišnih sudionika na goleme američke strukturalne manjkove. Trgovci će također pažljivo iščitavati i zabilješku s posljednjeg sastanka američke središnje banke Fed u potrazi za naznakama budućeg kretanja kamatnih stopa u SAD-u.
"Podaci o vanjskotrgovinskoj razmjeni reći će nam da je manjak problem te da je trend dolara i nadalje negativan sa srednjoročnog stajališta. Hoće li se fokus tržišta promijeniti danas ili za nekoliko tjedana ovisi o tome hoće li taj deficit biti vrlo velik", rekao je Bilal Hafeez, valutni strateg pri Deutsche Banku.
Očekuje se da vanjskotrgovinski manjak SAD-a dosegne u veljači 59 milijardi dolara, što bi bio drugi najveći u povijesti tog najvećeg svjetskog gospodarstva, nakon što je u studenome lani iznosio 59,4 milijarde dolara. Vanjskotrgovinski i proračunski deficiti glavni su činitelji koji stoje iza trogodišnjeg trenda klizanja tečaja američke valute.
Krajem dana očekuje se i objava podatka o američkom proračunskom manjku. Tržište očekuje manjak u proračunu u ožujku u visini od 70 milijardi dolara, nešto manje nego u veljači zabilježenih 72,91 milijardu.
Unatoč ključnim gospodarskim pokazateljima, dio trgovaca predviđa da će tržišni sudionici i dalje ostati fokusirani na razlike u kamatnim stopama između SAD-a i Japana te Europe, te da će američka valuta stoga zadržati pozitivan trend.