Do podneva je tako euro oslabio 0,5 posto, pa se njime trgovalo po 1,2816 dolara. Dolar je poskupio i 0,8 posto prema jenu, na 108,74 jena. Prema švicarskom franku ojačao je 0,6 posto, na 1,2122 franka. Britanska funta, pak, nije se značajnije mijenjala, i košta 1,874 dolara.
Predsjednik Feda Alan Greenspan trebao bi tijekom dana govoriti o energiji. Bilo kakva njegova naznaka da jača zabrinutost zbog inflatornog utjecaja rastućih cijena nafte mogao bi potaknuti nove kupovine dolara.
Usporeni gospodarski rast u Japanu i eurozoni istodobno znači da će kamatne stope u tim područjima ostati zasad ispod američkih, pa će i povrati na uloženi kapital u dolar biti veći nego u japansku i europsku imovinu.
"Ciklični faktori trenutno idu snažno u korist dolara a mnogi ulagači očekuju i da Greenspan bude mnogo oštriji u pogledu inflacije", izjavio je Adam Cole, valutni strateg pri RBC Capital Marketsu.
Iako su američki strukturalni deficiti i nadalje vrlo visoki, mnogi na tržištu ne očekuju da dolar uskoro oslabi. "I nadalje držimo naše srednjoročne i dugoročne procjene za dolar lošijima, no ne mislim da je trenutni rast dolara prema jenu prebrz niti da se pregrijava. Stoga mislim da njegov tečaj neće još neko vrijeme oslabiti", rekao je Junya Tanase, strateg pri JPMorgan Chaseu.