Do podneva je tako dolar dosegnuo 107,93 jena. U odnosu na euro kretao se umjereno, pa euro vrijedi oko 1,2882 dolara. Ojačao je tako više od dva posto prema jenu i 1,5 posto prema euru od kada je Fed prije dva tjedna nagovijestio da bi mogao ubrzati podizanje kamatnih stopa ako se inflacija zahukta.
Istodobno, britanska funta stoji 1,8735 dolara. Tečajem dolara trguje se i po 1,2052 švicarska franka.
Tijekom protekloga vikenda tečaj dolara dobio je dodatni poticaj nakon što je predsjednik podružnice američke središnje banke St. Louis, William Poole kazao da postoji rizik od jačanja inflacije.
"Općenito sve ukazuje na nastavak jačanja dolara", izjavio je Ian Stannard, valutni strateg BNP Paribasa. "Pokazatelji govore o snažnom rastu američkog gospodarstva unatoč slabijem rastu zaposlenosti nego se očekivalo. Tržište mijenja svoj fokus prema inflaciji".
U međuvremenu je Japan odbacio špekulacije da bi mogao prodavati dolare kako bi diversificirao svoje devizne rezerve, inače najveće u svijetu. Japansko ministarstvo financija kazalo je da želi poboljšati svoje povrate od svojih 840,6 milijardi dolara rezervi kroz njihovo bolje upravljanje, no da ne planira promjene valuta koje sačinjavaju rezerve.
"Sa slabim japanskim gospodarstvom i stagnirajućom eurozonom, ulagači oklijevaju kupovati jene i eure. Kod dolara je barem jedna povoljna stvar - kamatne stope na tu valutu rastu", izjavio je Seiya Nakajima, glavni ekonomist Itochu Corp.