ZAGREB, 30. studenog 2013. (Hina) - Pregled sportskih događaja u 12.30 sati:

ZAGREB - Međunarodna nogometna federacija (FIFA) trebala bi sljedeći tjedan donijeti odluku o kazni Josipu Šimuniću zbog uzvika "Za dom" nakon utakmice za plasman na SP 2014. u kojoj je 19. studenoga na zagrebačkom Maksimiru Hrvatska pobijedila Island sa 2-0 i plasirala se u Brazil, objavila je novinska agencija Tanjug pozivajući se na pisanje beogradskog lista Blic. Blic, pozivajući se na izvor u sjedištu Fife, tvrdi da bi Šimunić mogao biti kažnjen sa pet ili šest utakmica suspenzije. FIFA je pokrenula disciplinski postupak protiv Šimunića, koji je nakon utakmice Hrvatska - Island uzeo mikrofon i više puta uzviknuo "Za dom", na što su navijači odgovorili "Spremni". Dva dana nakon tog incidenta zagrebačko Općinsko državno odvjetništvo je kaznilo Šimunića sa 25.000 kuna, jer je poticao publiku na skandiranje ustaškog pozdrava "Za dom, spremni". Njegove ispad osudili su brojni hrvatski političari i udruge, Hrvatski nogometni savez i Hrvatski olimpijski odbor. Šimunić je, pak, objavio da mu je bilo kakav oblik isključivosti ili nacionalne netrpeljivost stran, te da je za njega dom asocijacija na ljubav i toplinu.

NEW YORK - U noćašnjim utakmicama košarkaške NBA lige Oklahoma City je pobijedio Golden State Warriorse nakon produžetka sa 113-112, a pobjedničku tricu ubacio je Russell Westbrook. Za šestu uzastopnu pobjedu Oklahome najzaslužniji su Russell Westbrook sa 34 i Kevin Durant sa 25 poena, a momčad Golden State predvodio je Stephen Curry sa 32 koša. Na gostovanju kod Toronto Raptorsa branitelj naslova Miami Heat je slavio sa 90-83, predvođen LeBronom Jamesom koji je ubacio 27 poena i Dwyaneom Wadeom sa 22 koša. Vodeća momčad lige Indiana (15 pobjeda - 1 poraz) svladala je Washington Wizardse sa 93-73, a već nakon prve četvrtine imali su vodstvo od 14 koševa. Indianu je predvodio Paul George sa 23 poena, a George Hill i Roy Hibbert su ubacili po 13 koševa.

Houston Rockets - Brooklyn Nets 114:95

Oklahoma City Thunder - Golden State Warriors 113:112 (produžetak)

Indiana Pacers - Washington Wizards 93:73

Philadelphia 76ers - New Orleans Pelicans 105:121

Denver Nuggets - New York Knicks 97:95

Utah Jazz - Phoenix Suns 101:112

Sacramento Kings - LA Clippers 98:104 (produžetak)

BERLIN - U prvom susretu 14. kola Bundeslige u petak su Wolfsburg i HSV igrali 1-1. Pogodak za domaćine polučio je Ricardo Rodriguez (31pen), dok je strijelac za HSV bio Hakan Calhanoglu (20). Na terenu su bila čak četiri hrvatska reprezentativca - za domaćine je Ivica Olić igrao do 85., a Ivan Perišić do 76. minute, dok je za HSV Miland Badelj odigrao cijelu utakmicu, a Ivo Iličević ušao u igru u 60. minuti.

BEAVER CREEK - Švicarska skijašica Lara Gut pobijedila je na prvom spustu Svjetskog kupa u američkom zimovalištu Beaver Creek. Lijepa Švicarka slavila je na stazi na kojoj će se 2015. održati Svjetsko prvenstvo s 47 stotinki prednosti ispred Tine Weirather iz Lihtenštajna, dok je trećeplasirana Talijanka Elena Fanchini zaostala 98 stotinki. Gut je na startu sezone već ubilježila dvije pobjede, te zasluženo vodi u ukupnom poretku s 200 bodova. Druga je u ukupnom poretku Amerikanka Mikaela Shiffrin (140), a treća Weirather (125). Najbolja skijašica svijeta Slovenka Tina Maze podbacila je u spustu i osvojila tek 16. mjesto.