U pismu Banu Kavazović je istaknuo kako je od početka bilo opravdano sumnjati na koji će način Vuk Jeremić kao predsjedatelj Opće skupštine UN-a organizirati taj skup.
"On je iskoristio svoj položaj kako bi se revidirale činjenice o ratovima na prostoru bivše Jugoslavije, relativizirali zločini i zločinci, posebice žrtve genocida u Srebrenici koja je bila zaštićena zona Ujedinjenih naroda", napisao je Kavazović dodajući kako je izbacivanje Munire Subašić predstavljalo "neshvatljiv skandal i poniženje predstavnice žrtava genocida".
Kavazović ocjenjuje kako su ovim činom UN još jednom kompromitirali misiju svjetske organizacije i ideju Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju (ICTY).
"Pozivam da ne dopustite da se sada, 18 godina nakon genocida i u mandatu vašeg vođenja svjetske organizacije, nastavi politika revidiranja činjenica o zločinu i ponižavanje žrtava. Ujedinjeni narodi moraju pokazati poštovanje prema žrtvama i pokazati kajanje za propuste", stoji u pismu reisa Kavazovića Glavnom tajniku UN-a.
Ban Ki-Moonu pri tom je upućen poziv da poduzme napore kako bi se 11. srpnja proglasio danom sjećanja na srebrenički genocid u UN-u po uzoru na rezoluciju kakvu je 2009. donio Europski parlament jer je to minimum kojega zaslužuju žrtve.