"U Grčkoj, Španjolskoj, Portugalu, štedi se na leđima naroda (...) Gospodarskom politikom te se zemlje uništavaju (...) zbog toga se javlja takav otpor, takva pobuna", kaže Sommer u razgovoru za Deutschlandradio Kultur.
Njemačka je "dosad prilično dobro prošla kroz financijsku krizu", primijetio je Sommer kazavši da konjunktura stagnira u nekim sektorima poput automobilske i kemijske industrije.
"Želimo prave mjere za suzbijanje krize, a to su ulaganja, a ne štednja po svaku cijenu", kazao je pozivajući na borbu protiv "glavnog uzroka financijske krize: prevlasti financijskih tržišta".
"Solidarni smo i organiziramo razne akcije" u Njemačkoj, "poslat ćemo poruku solidarnosti tim zemljama", dodao je, misleći pritom na skupove koje DGB, najveća europska sindikalna središnjica s oko 8 milijuna članova, organizira u više njemački gradova.
U Frankfurtu se u srijedu ujutro okupilo stotinjak ljudi, uglavnom sindikalista, pod sloganom "solidarnost" sa zemljama južne Europe koji je bio ispisan na grčkom, talijanskom, portugalskom i španjolskom jeziku, izvijestio je AFP.
"Ne želimo da se politika štednje primjenjuje isključivo prema običnim građanima, nego želimo politiku u kojoj će bogataši i krivci za ovu krizu, to jest banke, preuzeti odgovornost", rekao je okupljenima Stefan Koerzell, predsjednik federacije DGB-a za Hessen i Thueringen.
Koerzell smatra da se ovim skupovima potpore želi "jasno poručiti da postoji i drukčija Njemačka koja ne želi samo rezati potrošnju i koja se želi boriti kako bi pomogla ljudima".