Terminski Dow Jones indeks bio je oko 13,00 sati na gubitku 86 bodova, a tehnološki Nasdaq 23,75 bodova.
Istodobno, terminski S&P 500 spustio se 12,6 bodova, i bio je ispod fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.
Situacija s dužničkom krizom u Europi glavni je čimbenik koji utječe na trgovanje na Wall Streetu ovoga tjedna, budući da sezona objave poslovnih rezultata kompanija jenjava, a nema niti značajnijih makroekonomskih objava.
Investitori su na oprezu zbog postizborne situacija u Grčkoj. Političke stranke pokušavaju oformiti koalicijsku vladu, no analitičari smatraju da su vrlo izgledni novi parlamentarni izbori.
„Trenutno investitori nisu skloni rizičnim ulaganjima. Prije svega mora se raščistiti neizvjesnost koja okružuje Grčku i eurozonu. Zasad stvari ne izgledaju dobro“, kaže Hans Goetti, iz investicijskom društva Finaport Investment Ingelligence.
Nadalje, španjolska vlada će od banaka zatražiti da rezerviraju dodatnih 35 milijardi eura radi loših kredita povezanih uz tržište nekretnina koje grca u problemima.
Veliki gubitci španjolskih banaka potiču strah investitora da će i ta zemlja morati zatražiti međunarodnu financijsku pomoć.
U elektroničkom predtrgovanju cijena dionica jedne od najvećih španjolskih banaka, Banco Santander potonula je 5,5 posto, na 6,02 dolara.
Za nove smjernice investitori čekaju objavu poslovnih rezultata Cisco Systemsa i News Corp.-a.
I na europskim burzama cijene dionica danas su ponovno pale, uslijed neizvjesne političke situacije u Grčkoj i gospodarske u Španjolskoj.
Londonski Ftse indeks trenutno je u minusu 1,14 posto, frankfurtski DAX 0,45 posto, a pariški CAC 0,8 posto.