ZAGREB, 25. ožujka 2012. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

SPLIT

U zadnjoj utakmici 23. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka svladali vinkovačku Cibaliju s 1:0 (1:0). Pred 6000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Zebec iz Cestice. Strijelac: 1:0 Caktaš (36)

RIJEKA

U utakmici 23. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke svladali zaprešićkog Intera s 1:0 (0:0).

Pred 1000 gledatelja na stadionu Kantrida sudio je Trampus iz Osijeka. Strijelac: 1:0 Kreilach (61-pen)

DORTMUND

U susretu prvog kola D skupine svjetskog ekipnog prvenstva u stolnom tenisu koje se održava u Dortmundu, hrvatske stolnotenisačice su izgubile od Južne Koreje 0:3.Hrvatske igračice sva tri meča su izgubile bez osvojenog seta. Ah Kyung Kim je u prvom susretu pobijedila Ivanu Tubikanec 3:0 (11:6, 11:4, 11:1), Ha Jung Seok je bila bolja od Yuan Tian 13:11, 11:7, 11:9, dok je Young Mi Park slavila protiv Petre Petek 11:3, 11:6, 12:10. U susretu drugog kola naše djevojke u ponedjeljak očekuje Čehinje. Na prvenstvu nastupaju i hrvatski stolnotenisači koji su ranije odigranom susretu pobijedili Poljsku 3:0. Bodove hrvatskoj vrsti donijeli su Andrej Gaćina, Zoran Primorac i Tomislav Kolarek. Gaćina je pobijedio Bartosza Sucha 3:0 (11:9, 11:4, 11:4), Primorac je slavio protiv Zeng Yi Wanga 3:2 (7:11, 11:3, 11:2, 7:11, 11:6), dok je Kolarek bio bolji od Jakuba Kosowskog 3:0 (11:9, 11:7, 11.4). U susretu drugog kola hrvatske stolnotenisače u ponedjeljak očekuje susret protiv Rusije.Prvih dvanaest reprezentacija u obje konkurencije će osigurati nastup na OI u Londonu.

U četvrtfinale rukometne Lige prvaka danas su se plasirali Atletico Madrid, Barcelona, Fuchse Berlin i Ademar Leon, koji su se pridružili Zagreb CO-u, Copenhagenu, Koperu i Kielu, kojima je to uspjelo ranije. Ždrijeb četvrtfinala je u utorak u Beču, a prve utakmice sredinom travnja.

KLAGENFURT

U drugom susretu finala doigravanja EBEL lige u hokeju na ledu Black Wings Linz je u Stadthalle u Klagenfurtu pred 5.500 gledatelja pobijedio KAC Klagenfurt 3:2 (2:1, 0:0, 1:1) i u seriji na četiri pobjede izjednačio na 1:1.Golove za Linz postigli su Brian Lebler (9:18), Gregor Baumgartner (17:36) i Danny Irmen (47:26), dok su golove za KAC zabili Tyler Spurgeon (14:21) i Dieter Kalt (56:36).Treća utakmica je na rasporedu 27. ožujka u Linzu.

BERLIN

U susretu 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je na gostovanju deklasirala Koln 6:1 i ponovo ima pet bodova prednosti ispred Bayerna.Premda je Koln poveo golom Milivoja Novakovića u 13. minuti, gosti su u nastavku utakmice okrenuli rezultat, a strijelci su bili Lukasz Piszczek (26), Shinji Kagawa (47, 80), Robert Lewandowski (52), Ilkay Gündogan (78) i naš Ivan Perišić (84). Bio je to njegov četvrti gol ove sezone u prvenstvu. Perišić je ušao u igru u 73. minuti.U drugom susretu igranom u nedjelju Stuttgart je pobijedio Nurnberg 1:0 golom Cacaua u 78. minuti.Na ljestvici vodi Borussia Dortmund sa 62 boda, Bayern je drugi sa 57 bodova, a na trećem mjestu je Schalke sa 53 boda.

Koln - Borussia Dort. 1:6 (Novaković 13 / Piszczek 26, Kagawa 47,80, Lewandowski 52, Gündogan 78, Perišić 84)

Stuttgart - Nurnberg 1:0 (Cacau 78)

Igrano u subotu:

Borussia M. - Hoffenheim 1:2 (Reus 38 / Firmino 77, Vukčević 80)

Bayern - Hanover 2:1 (Kroos 36, Gomez 68 / Ya Konan 74)

Werder - Augsburg 1:1 (Fullkrug 61 / Verhaegh 90+2)

Mainz - Hertha Berlin 1:3 (Choupo-Moting 58 / Ben-Hatira 41, Ramos 52, 69)

Fribourg - Kaiserslautern 2:0 (Guede 8, Makiadi 14)

Schalke - Bayer 2:0 (Huntelaar 18, 86)

Igrano u petak:

Wolfsburg - HSV 2:1 (Mandžukić 46, Schäfer 75)

U jedinome nedjeljnome dvoboju 30. kola Engleske lige Newcastle je u gostima slavio kod West Bromwich Albiona s 3:1.

Jedini zgoditak za domaćine dao je Long (52), dok su pobjedu Newcastleu donijeli P. Cissé (6, 34) i Ben Arfa (12). Newcastle je ostao na šestom mjestu s dobrim izgledima za Europu, dok je WBA 14.U zadnjem dvoboju ovog kola u ponedjeljak igraju Manchester United i Fulham.

RIM

U susretu 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je pobijedio Cagliari 1:0, a pogodak odluke zabio je Mobido Diakite u 88. minuti.Ovom pobjedom 'nebesko-plavi' su učvrstili svoje treće mjesto koje vodi u Ligu prvaka jer je glavni konkurent rimskog kluba, Napoli na svom travnjaku remizirao protiv Catanije 2:2. Napoli je vodio 2:0, no gosti su u posljednjih 15 minuta postigli dva gola i izvukli bod. Golove za Napoli zabili su Blerim Dzemaili (61) i Edinson Cavani (67), a za Cagliari Nicolas Spolli (74) i Davide Lanzafame (85). Identičnim rezultatom završile su i utakmice Genoa - Fiorentina, te Cesena - Parma.Derbi kola na rasporedu je večeras kada se u Torinu sastaju Juventus i Napoli.Na ljestvici vodi Milan sa 63 boda, Juventus ima 56 bodova i utakmicu manje, dok je na trećem mjestu Lazio sa 51 bodom. Napoli je četvrti sa 48 bodova koliko ima i Udinese na petoj poziciji.

Lazio - Cagliari 1:0 (Diakite 88)

Atalanta - Bologna 2:0 (

Genoa - Fiorentina 2:2 (Belluschi 21, Palacio 89 / Montolivo 31, Natali 69)

Chievo - Siena 1:1 (Acerbi 9 / Destro 51)

Napoli - Catania 2:2 (Dzemaili 61, Cavani 67 / Spolli 74, Lanzafame 85)

Cesena - Parma 2:2 (Santana 47, Del Nero 53 / Floccari 40, Paletta 61)

Novara - Lecce 0:0

Večeras: Juventus - Inter

U subotu:

Milan - Roma 2:1 (Ibrahimović 53-11m 83 / Osvaldo 44)

Palermo - Udinese 1:1 (Miccoli 31 / Torj 84)

BARCELONA

Hrvatski biciklist Robert Kišerlovski, član ruske Astane, osvojio je sedmo mjesto na utrci po Kataloniji. Kišerlovski je nakon sedam etapa i 995 prijeđenih kilometara imao minutu i 32 sekunde zaostatka za pobjednikom Švicarcem Michaelom Albasinijem iz ekipe GreenEdge.U posljednjoj, sedmoj etapi pobjeda je pripala Francuzu Julienu Simonu ispred Talijana Francesca Gavazzia i Damiana Cunega. Kišrelovski je u zadnjoj etapi bio odličan, peti.

GLASGOW

U velikom Old Firm derbiju Škotske lige Rangers je na svom stadionu porazio Celtic s 3:2 i tako barem malo ublažio lošu sezonu.

Rangersi su vodili s 3:0 pogocima Aluka (11), Littlea (72) i Wallacea (76) nakon što je Celtic ostao bez isključenih Chaa (29) i Wanyamme (57). Celtic je ipak uspio spasiti čast preko Browna (89-pen) i Rognea (90). Rangersima ta pobjeda ništa ne znači jer zbog loše forme, ali i od kazne oduzimanja bodova zaostaju 18 bodova za Celticom.

KUALA LUMPUR

Španjolac Fernando Alonso u Ferrariju pobjednik je VN Malezije koja se u nedjelju vozila u Sepangu pored Kuala Lumpura ispred Meksikanca Sergia Pereza u Sauberu i Britanca Lewisa Hamiltona u McLarenu.Alonso, koji je startao s osmog mjesta, preuzeo je u vodstvo u utrci, koja je bila prekinuta na gotovo sat vremena zbog jake kiše, poslije promjene guma u boksovima. Ovo mu je 28. pobjeda u karijeri i prva pobjeda nakon srpnja 2011. godine.

Španjolac je vodeći u ukupnom poretku, drugi je Hamilton, a treći pobjednik prve ovosezonske utrke Britanac Jenson Button koji je danas utrku završio kao 14. što mu nije donijelo bodove.McLaren je prvi u poretku konstruktora, drugi je Red Bull, a treći Ferarri.