Terminski Dow Jones indeks bio je oko 14,00 sati u plusu 17 bodova, dok je tehnološki Nasdaq pao 1,25 bodova.
Istodobno, terminski S&P 500 oslabio je 0,5 boda te je bio u skladu s fer vrijednosti, matematičkom formulom kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.
Američka središnja banka Fed blago je jučer poboljšala gospodarske izglede SAD-a poručivši da očekuje nastavak 'umjerenog rasta' gospodarstva u idućim tromjesečjima te postupan pad nezaposlenosti.
Fedova provjera izdržljivosti banaka na krizu, pak, pokazala je da je većina banaka ispunila kriterije, što je investitore uvjerilo u solidnost globalnog bankarskog sustava.
„Test izdržljivosti banaka na krizu neslužbeno je označio završetak financijske krize koja je započela 2008. godine. S obzirom na snažan uzlet cijena dionica posljednjih dana, mnogo investitora odlučilo predahnuti da bi razmotrilo u kojem bi smjeru tržište dalje moglo krenuti“, kaže Rick Meckler, predsjednik investicijske tvrtke LibertyView Capital Management.
U elektroničkom predtrgovanju dionica Bank of Americe ojačala je 2,6 posto na 8,71 dolar, a Citigroupa pala 4,2 posto, na 34,93 dolara.
Nove smjernice investitorima će dati najnoviji pokazatelji. Danas će američko ministarstvo trgovine objaviti podatke o deficitu platne bilance, te cijene uvoznih i izvoznih proizvoda za veljaču.
Na europskim burzama najvažniji indeksi dotaknuli nove najviše razine u zadnja 33 tjedna, predvođene rastom cijena u bankarskom sektoru. Trenutno je londonski Ftse indeks u plusu 0,35 posto, frankfurtski DAX 1,27 posto, a pariški CAC 0,8 posto.