Na sjednici poola potvrđeno je da vjerovnici okupljeni u poolu potražuju od Credo banke više od 80 milijuna kuna, najavljeno je da će im pristupiti još vjerovnika i podneseno je izvješće s prve i druge sjednice Odbora vjerovnika Credo banke u stečaju, održanih 26. siječnja u Splitu.
U priopćenju stoji da se Odbor vjerovnika suglasio s provođenjem stečajnog postuka po tzv. ''proaktivnom tipu'', što bi, navodi se, "podrazumijevalo spremnost svih članova Odbora vjerovnika na maksimalno angažiranje i provođenje stečaja u hitnom postupku".
To se prije svega odnosi na utvrđivanje što preciznijeg stanja imovine banke u stečaju radi pronalaska potencijalnog kupca i što bržeg podmirenja obveza prema vjerovnicima banke, naveli su iz poola .
Navodi se i da su "članovi pool-a ocijenili da je cjelokupni postupak HNB-a glede Credo banke najblaže rečeno bio nespretan i obavijen uskratom potpunih informacija o tijeku postupka i razlozima baš takvog postupanja kakvo je provedeno u slučaju Credo banke".
Pool vjerovnika će u sljedećih petnaest dana organizirati razgovor sa stručnim osobama, poznavateljima bankarskog prava "radi upotpunjavanja svojih znanja i informacija o pravnom okviru unutar kojeg svi sudionici slučaja Credo banke mogu i trebaju djelovati".
Slijedeća sjednica pool-a vjerovnika Credo banke u stečaju održat će se 8. veljače u prostorijama Primorsko-goranske županije, a predviđno je potpunije informiranje o prijavi tražbina u stečaju, navodi se u priopćenju uz napomenu da je krajnji rok za prijavu tražbina u stečaju Credo banke 17. veljače ove godine.
Stečaj Credo banke otvoren je 16. siječnja na Trgovačkom sudu u Splitu, a ispitno ročište zakazano je za 22. ožujka ove godine.
U primorsko-goranskoj županijskoj upravi procijenili su da samo vjerovnici iz te županije, tvrtke, gradovi i općine, potražuju od Credo banke više do 100 milijuna kuna.