Kako stoji u priopćenju, poolu, koji je danas i formalno počeo s radom, mogu pristupiti svi zainteresirani vjerovnici Credo banke, a njegova svrha je zajednički nastup u stečaju i na skupštini vjerovnika, razmjena informacija, zauzimanje stavova, izrada priopćenja za javnost, traženje odgovora od institucija.
Pool je osnovan kako bi vjerovnici zajednički utjecali na dinamiku stečaja, odnosno utjecali da stečaj traje što kraće.
Pool će tražiti najmanje dva, moguće i više predstavnika u odboru vjerovnika, sudjelovati u izradi stečajnog plana, nastojati utjecati na donošenje rješenja.
Iz poola su navode kako će im se, prema najavama, sljedećih dana pridružiti još vjerovnika Credo banke te da će sljedeća skupština poola biti 1. veljače.
Predstavnici lokalnih jedinica i tvrtki iz Primorsko-goranske županije koje su u propaloj Credo banci položile svoj novac prošlog su tjedna na sastanku s obnašateljem dužnosti primorsko-goranskog župana Vidojem Vujićem dogovorili osnivanje županijskog poola sa stručnim timom za zaštitu prava vjerovnika te banke, a poziv da se pridruže poolu uputili su i vjerovnicima Credo banke iz drugih djelova Hrvatske.
Tada je procjenjeno da su gradovi, općine i trgovačka društva iz Primorsko-goranske županije u Credo banci imali oko 100 milijuna kuna te je rečeno da, prema neslužbenim podacima, sve pravne i fizičke osobe od Credo banke potražuju ukupno oko 800 milijuna kuna.
Na Trgovačkom sudu u Splitu je 16. siječnja otvoren stečaj nad Credo bankom, a ispitno ročište zakazano je za 22. ožujka ove godine.