Rukavina je svim vjerovnicima Jadrana, posebno bivšim i sadašnjim radnicima, uputio apel da povuku svoje zabilježbe na nekretninama. Istaknuo je da su njihove tražbine priznali Trgovački sud i stečajna upraviteljica, da je "čisto stanje nad nekretninama preduvjet za konačno rješenje problema Jadrana" te da je to u interesu svih građana Crikvenice.
U priopćenju se navodi da je Grad Crikvenica sa zadovoljstvom primio vijest da se nova Vlada brzo i aktivno uključila u rješavanje problema "Jadrana". Dodaje se da je 2010. i 2011. Crikvenica predlagala rješenja, ali da se tadašnja Vlada o njima nije očitovala.
Po navodima iz Sindikata Istre i Kvarnera (SIK), ministar turizma Veljko Ostojić prošlog je tjedna, nakon sastanaka sa sindikatima Jadrana, stečajnom upraviteljicom Marijom Ružić i ministrom financija Slavkom Linićem najavio da je "problem Jadrana moguće riješiti uz nužno uključivanje svih vjerovnika, uključujući i radnike".
Na web stranicama SIK-a navodi se da je "Vlada voljna svoja potraživanja pretvoriti u uloge, a problem Turističkog naselja Kačjaka i autokampa Selce riješiti tako da se njima dokapitalizira Jadran, u dogovoru s Gradom Crikvenicom" te da je preduvjet za to da se radnici odreknu razlučnih prava i da svoja potraživanja pretvore u uloge.
Vjerovnici od Jadrana d.d. u stečaju potražuju ukupno oko 500 milijuna kuna, a najveći vjerovnik je država s tražbinama od oko 300 milijuna kuna.
Stečaj te crikveničke hotelsko-ugostiteljske tvrtke na Trgovačkom sudu u Rijeci pokrenut u sredini 2010., a rok za izradu stečajnog plana je 16. travnja 2012.