Indeks londonske burze FTSE oslabio je 0,8 posto na 5.165 bodova, indeks frankfurtske burze DAX ostao je nepromijenjen i iznosio 5.536 bodova, dok je pariški CAC oslabio 0,3 posto i iznosio 2.861 bodova.
Njemačka aukcija obveznica zabilježila je u srijedu najslabiji odaziv ulagača od uvođenja eura, pa je njemačka središnja banka Bundesbank bila prisiljena kupiti velike iznose duga kako bi osigurala njezin uspjeh.
Raspoloženje na tržištima dodatno je pokvarilo mnoštvo negativnih makroekonomskih podataka, među kojima i HSBC-ovo preliminarno izvješće o kineskoj proizvodnji i nove industrijske narudžbe u eurozoni.
Rudarske dionice, osjetljive na kineski apetit za robama, bile su među najvećim gubitnicama, pa je tako Rio Tinto oslabio 1,4 posto a BHP Billion jedan posto.
Gubitke su ipak ograničile kupovine dionica u sektorima koje ulagači smatraju manje osjetljivima na gospodarske cikluse, kao što su zdravstvena skrb i energetika. Tako je britanski GlaxoSmithKline ojačao 0,8 posto, francuski EdF 1,7 a Henkel 1,9 posto.
Banke su imale mješovitu izvedbu, pa je tako vodeća belgijska banka KBC izgubila na vrijednosti 6,6 posto, a francuska BNP Paribas 0,8 posto.
Njemački Commerzbank bio je pak na dobitku 4,8 posto nakon što je izvršni direktor izjavio da će banka udovoljiti novim kapitalnim zahtjevima Europske agencije za banke (EBA) vlastitim sredstvima.
Indeks tokijske burze Nikkei oslabio je 0,4 posto i iznosio 8.314 bodova.