Na vrhu ljestvice za 2011. su SAD, Finska, Singapur, Švedska i Ujedinjeno Kraljevstvo.
Riječ je o četvrtom takvom istraživanju (od 2007.) u kojem indeks uspoređuje konkurentnost IT sektora temeljem niza indikatora vezanih za IT, od cjelokupnog poslovnog okruženja, IT infrastrukture, ljudskog kapitala, istraživanja i razvoja do pravnog okruženja i javne podrške za industrijski razvoj.
Navodeći kako su u tom istraživanju hrvatski ukupni pokazatelji IT sektora nešto bolji od onih iz 2009., posebno u kategorijama IT infrastrukture, ljudskog kapitala te istraživanja i razvoja, iz BSA dodaju da je plasman lošiji jer je napredak u protekle dvije godine bio preslab za održanje ili poboljšanje ranije pozicije, i to posebno u pravnom okruženju, podršci industrijskom razvoju i poslovnoj okolini.
Glasnogovornik BSA u Hrvatskoj Andrej Matijević tome dodaje i kako pozicija Hrvatske na globalnom IT tržištu stalno slabi, za razliku od primjerice Slovenije koja je s 29. 'skočila' na 25. mjesto.
Indeks pokazuje i da su ulaganja u tehnološke inovacije dugoročno vrlo isplative, kao i da ne postoji zemlja koja drži monopol u IT-u nego svaka ima svoju šansu, što potvrđuje i primjeri Malezije i Indije koje su ostvarile najveći napredak u ovogodišnjem Indeksu u odnosu na 2009., Malezija skočivši za 11 mjesta na 31. te Indija koja je poboljšala svoju poziciju za 10 mjesta te zauzima 34. mjesto u ukupnom poretku.
Od zemalja u okruženju Austrija je 17., Italija 23., Češka 27., Mađarska 28., Slovačka 33., Rumunjska 37., a iza nas je Bugarska na 43. mjestu.