Ugovor su potpisali predsjednik Uprave HEP-a Ivan Mravak i dekan Ekonomskog fakulteta Darko Tipurić u nazočnosti potpredsjednika Vlade Damira Polančeca i gradonačelnice Bjelovara Đurđe Adlešić.
Studija bi trebala biti završena za četiri mjeseca, a cilj je iskorištavanje toga nalazišta, s temperaturom vode od 180 Celzijevih stupnjeva, za proizvodnju električne energije, ali i za niz drugih namjena poput industrijskih sušara, proizvodnje povrća i cvijeća u plastenicima, grijanje stanova.
Studiju, čiju je izradu potaknuo Grad Bjelovar, a odobrila Vlada, financirat će HEP, a u njezinoj izradi sudjelovat će stručnjaci zagrebačkoga Ekonomskog fakulteta, ali i Ine i drugih institucija.
Gradonačelnica Bjelovara istaknula je kako nije riječ ni o kakvom predizbornom potpisivanju ugovora, već o realnoj mogućnosti iskorištavanja geotermalnog nalazišta, a dodala je da su za njega zainteresirani Austrijanci, Izraelci te Agrokor, kao i druge domaće tvrtke. Napomenula je da će Vlada stalno pratiti izradu studije.
Dekan Tipurić naglasio je da je riječ o novom jedinstvenom modelu iskorištavanja geotermalne energije koji nije preslikavanje postojećih. Dodao je da je riječ o energiji iz obnovljivih izvora, što je budućnost.
Predsjednik Uprave HEP-a Mravak rekao je da je cilj HEP-a izgraditi elektranu te da se što više električne energije proizvodi iz obnovljivih izvora što je i obveza prema europskim mjerilima.
Potpredsjednik Vlade rekao je da je optimist u vezi s ovim projektom, spomenuvši sličan s geotermalnim nalazištem Kutnjak pokraj Legrada.
Kako je rekao, on će omogućiti otvaranje velikog broja radnih mjesta, a riječ je i o vladinoj politici da se do 2010. oko 10 posto električne energije stvara iz obnovljivih izvora, poput vjetorelektrana i geotermalnih izvora.