U petom svesku leksikona obrađena su slova C, Ć i Č. Naklada mu je tisuću primjeraka.
Pozdravivši brojne predstavnike podunavskih Hrvata, ravnateljica HMI-a Katarina Fuček istaknula je kako su se unatoč asimilaciji podunavski Hrvati kao autohtoni narod uspjeli održati u Srbiji.
Podunavski Hrvati u Vojvodini, dodala je, nerazdvojni su dio hrvatske integralne kulture i HMI im želi dati punu potporu u očuvanju nacionalnog indentiteta.
Govoreći o Leksikonu viši leksikograf u Leksikografskom zavodu "Miroslav Krleža" Jasna Ivančić, rekla je da raduje vijest što je šesti svezak već u procesu tiska u Subotici. Naglasila je da su u zadnjem stoljeću tamošnji Hrvati preživjeli šest raznih država što pokazuje da su narodi žilaviji od tih država i režima.
U prvih pet svezaka na 340-ak stranica objavljena su 473 članka među kojima je 220 životopisa bunjevačkih i šokačkih Hrvata, ali i Srba i Mađara koji su na razne načine utjecali na život tamošnjih Hrvata, istaknula je Ivančić.
O Leksikonu su govorili i predstavnici vojvođanskih Hrvata koji su istaknuli potrebu pomoći Republike Hrvatske kao matične države kako bi se hrvatstvo održalo u prostorima Vojvodine i Bačke.