Po podatcima T-HT-a u srpskoj agresiji na Vukovar stradala su petorica djelatnika T-HT-a od kojih su imena dvojice još na popisu zatočenih i nestalih osoba iz Domovinskog rata, a 26 zaposlenika prošlo je kroz srpske koncentracijske logore.
Nakon otkrivanja spomen-ploče predstavnici T-HT-a zajedno sa sadašnjim i bivšim zaposlenicima tvrtke, koji su ostali raditi u Vukovaru do 17. studenoga 1991., položili su vijenac i zapalili svijeće na mjestu masovne grobnice na Ovčari, podno spomen-obilježja na Memorijalnom groblju žrtava iz Domovinskog rata i Kamenog križa na ušću Vuke u Dunav.
U priopćenju koje je u povodu otkrivanja spomen-ploče T-HT uputio medijima navodi se kako je T-HT jedna od rijetkih domaćih tvrtaka koja je svoju socijalnu odgovornost dokazala još u tijeku ratnih godina, vraćajući zaposlenike-prognanike na rad u njihovim mjestima progonstva.
Također, T-HT danas isplaćuje djeci poginulih i nestalih zaposlenika u Domovinskom ratu naknadu za školovanje te je s pola mijuna kuna potpomogao obnovu umjetnina Gradskog muzeja i knjižnice franjevačkog samostana. Osim toga T-HT je jedan od nositelja najveće dobrotvorne akcije razminiranja u Hrvatskoj "Kvadrat mira", koja je nedavno počela u Vukovaru, navodi se u priopćenju.