ZAGREB, 8. studenog 2006.(Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

U susretu četvrtog kola engleskog nogometnog Liga Kupa drugoligaš Southend je priredio veliko iznenađenje pobijedivši pred 12.000 gledatelja na Roots Hallu Manchester United 1:0.

Strijelac jedinog pogotka bio je Freddy Eastwood u 26. minuti. "Crveni vragovi" nisu nastupili u najjačem sastavu, međutim u svom sastavu imali su nekoliko standardnih prvotimaca (Ronaldo, Rooney, Heinze, O'Shea, Evra, Smith) no nisu uspjeli slomiti obranu posljednje momčadi druge lige.

BERLIN

U susretu 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva Werder je na gostovanju pobijedio Nurnberg 2:1 i tako zadržao vodeću poziciju na ljestvici.Pogotke za Werder postigli su Frings (32) i Diego (79), dok je strijelac za domaćine bio hrvatski nogometaš Ivica Banović (90 - 11m). Jurica Vranješ je odradio svih 90 minuta za Werder, dok je Ivan Klasnić ušao u igru u 80. minuti. Banović je u domaćim redovima odradio posljednjih deset minuta, dok je Leon Benko ušao u igru u 79. minuti.

Nurnberg - Werder Bremen 1:2 (Banović 90 - 11m / Frings 32, Diego 79)

Borussia Dortmund - Alemannia 0:0

Mainz - Wolfsburg 1:2 (Szabics 7 / Hanke 4 - 11m, Lamprecht 84)

Stuttgart - HSV 2:0 (Gomez 80, Hitzlsperger 85)

MADRID

belgijska tenisačica Justine Henin-Hardenne svladala je u susretu 1. kola Žute skupine WTA Mastersa u Madridu Švicarku Martinu Hingis sa 6:2, 6:7 (5/7), 6:1. Za Henin-Hardenne je ovo bio prvi dvoboj nakon dvomjesečne stanke zbog ozljede lista lijeve noge. Belgijanka će godinu završiti kao najbolja tenisačica svijeta ukoliko dođe do finala Mastersa, a šansu za prvo mjesto na WTA ljestvici imaju još Amelie Mauresmo i Marija Šarapova.

MADRID

U susretu prvog kola Crvene skupine Mastersa osam najboljih tenisačica svijeta, Ruskinja Marija Šarapova je pobijedila sunarodnjakinju Elenu Dementijevu 6:1, 6:4.U susretu Žute skupine Nadia Petrova je slavila protiv prve nositeljice Francuskinje Amelie Mauresmo 6:2, 6:2.

Novozelanđanin Mike Sanderson i Amerikanka Paige Railey proglašeni su za najbolje jedriličare svijeta za 2006. godinu u izboru Međunarodnog jedriličarskog saveza (ISAF). Novozelanđanin Sanderson bio je kormilar nizozemske jedrilice ABN Amro One koja je uvjerljivo pobijedila na maratonskoj utrci oko svijeta Volvo Ocean Race 2005/2006. Na toj utrci dugoj 31.500 nautičkih milja kroz najopasnije oceane svijeta Sanderson i njegova posada su slavili u šest od ukupno devet etapa. U konkurenciji za jedriličara godine bili su još Australac Peter Gilmore, te Francuzi Sebastien Josse, Yves Parlier i Bruno Peyron. Devetnaestogodišnja Railey već drugu godinu zaredom osvaja nagradu za najbolju jedriličarku, a u olimpijskoj klasi Laser Radial je gotovo nepobjediva. Dobila je najviše glasova u konkurenciji Španjolki Monice i Sandre Azon Canalda, Graciela Pisonero Castro i Daide Moreno, Britanki Dee Caffari i Helene Lucas, te Dankinje Dorte Jensen.

ŠANGAJ

Najbolji tenisač današnjice Švicarac Roger Federer kazao je kako će se tijekom svog boravka na ATP Masters Kupu u Šangaju svakako naći na pivu sa vodećim golferom svijeta Amerikancem Tigerom Woodsom, koji u isto vrijeme u Kini nastupa na golf-turniru. Tiger i ja smo se sreli u rujnu u New Yorku i otkrili da imamo puno toga zajedničkoga. On svakako zna kakav je osjećaj biti najbolji na svijetu, a rado prepričavamo i zgode izvan terena, pa jedva čekam da se nađemo na pivu u Šangaju, kazao je Federer.

MILANO

Talijanski nogometni gigant Milan ostao je barem dva mjeseca bez reprezentativca Gennara Gattusa, čija je ozljeda koljena sa nedjeljne utakmice sa Atalantom puno teža nego što se isprva mislilo. Gattusu (28) su stradali ligamenti u lijevom koljenu i sigurno ove godine više neće na teren, a propustit će barem osam utakmica sve do sredine siječnja. Utakmica u Atalanti ostat će u ružnoj uspomeni Gattusu jer je kažnjen sa 5000 eura zbog bacanja pune boce s vodom među navijače domaćina.

NEW YORK

Najveća iznenađenja početka NBA sezone Atlanta Hawksi i New Orleans Hortnetsi nastavljaju sa pobjedama, a Hornetsi su uz Utah ostali jedina NBA momčad bez poraza. Klub iz New Orleansa nikad nije imao bolji start, a sinoć su sa 97:93 svladali Golden State Warriorse zahvaljujući Chrisu Paulu (22, 11 asista) i Peđi Stojakoviću (18) čiji je koš i dodatno bacanje odlučilo pobjednika minutu i pol prije kraja. Hornetsi su jedini klub sa dvije adrese, prije dva dana su igrali kod kuće u New Orleansu, a sinoć su imali premijeru na svom drugom "domaćem terenu" u Oklahoma Cityu. Bivši igrač Hornetsa Baron Davis predvodio je Golden State sa 22 poena. Atlanta Hawksi su se prema predviđanjima trebali boriti da izbjegnu "fenjer" lige, a već su skupili tri pobjede i to protiv jakih momčadi. Sinoć su u gostima slavili kod Cleveland Cavaliersa (104-95) nakon produžetka, koji je izborio Tyronn Lue (19) košem sa sirenom, da bi u dodatnom vremenu Joe Johnson (25) nanizao šest koševa i odlučio pobjednika. Prošle godine je Atlanta započela sezonu sa 0:9. LeBron James (34) nije uspio spriječiti poraz cavsa, čiji je niz od 12 domaćih utakmica bez poraza prekinut. Prvaci Miami Heat su sa 90:87 svladali Seattle SuperSonicse, Dwyane Wade je zabio 31 koš, a James Posey pobjedničku tricu 19 sekundi prije kraja. Miami je igrao bez Shaquillea O'Neala, koji ima bolove u koljenu.

GLASGOW

Nogometaši Falkirka napravili su najveće iznenađenje četvrtfinala Škotskog Liga-kupa izbacivši boljim izvođenjem jedanaesteraca (5:4) branitelja naslova i dvostrukog prvaka Celtica u Glasgowu. Pred ovosezonskim najmanjim brojem gledatelja na stadionu Celtica 18.000 ljudi nije vidjelo pogodak u regularnom dijelu, a kada je u produžetku Maciej Zurawski u 99. minuti postigao zgoditak za Celtic činilo se da ipak neće biti senzacije. No, samo minutu kasnije Falkirk je izjednačio zgoditkom Anthonya Stokesa, a gosti su imali više sreće u izvođenju jedanaestereca nakon što je odlučujući udarac sa bijele točke za Celtic promašio Nizozemac Sno. U drugom susretu Kilmarnock je kod kuće pobijedio Motherwell sa 3:2.

BEČ

U prvom susretu 16. kola austrijskog nogometnog prvenstva Mattersburg je pobijedio lidera prvenstva Red Bull Salzburg 2:1.Gosti su poveli pogotkom Johana Vonlanthena u 14. minuti, međutim domaćin je uspio preokrenuti rezultat golovima Markusa Schmidta (42) i Christiana Fuchsa (88). U redovima Salzburga svih 90 minuta je odradio kapetan hrvatske vrste Niko Kovač, a u 24. minuti je dobio žuti karton.