ZAGREB, 3. studenog 2006. (Hina) - Pregled događaja do 21 sat.

PARIZ - Hrvatski tenisač Mario Ančić nije se uspio plasirati u polufinale ATP turnira iz "Masters serije" koji se igra u pariškoj dvorani Bercy. Bolji od Ančića je u četvrtfinalu sa 6-3, 6-3 bio Rus Nikolaj Davidenko. Ovim porazom Ančić je izgubio izglede završiti godinu kao jedan od prvih osam igrača na ljestvici "Utrke za prvaka", koji će nastupiti na "Masters cupu" u Šangaju.

S osvojenih 412 bodova Ančić se trenutačno nalazi na devetoj poziciji, odnosno ima status prve rezerve, ali do kraja pariškog turnira mogao bi pasti za još jedno mjesto niže ukoliko turnir osvojie Nijemac Tommy Haas ili Čeh Tomaš Berdych.

BRATISLAVA - Nakon što je Dušan Galis podnio ostavku za novog izbornika slovačke nogometne reprezentacije izabran je Jan Kocian (48). Premda su Slovaci loše otvorili kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2008. godine, Galis nije odstupio zbog loših rezultata, već zbog ulaska u političke vode. Njegov nasljednik je dvije godine radio kao pomoćni trener u nacionalnoj vrsti (1993-95), zatim je asistirao u Kolnu i Eintrachtu, a samostalno je vodio Drnovice, Ror Weiss Erfurt i Sportfreunde Siegen.

BUDIMPEŠTA - Nakon što je zbog serije loših rezultata dobio otkaz u redovima Monaca, Laszlo Boloni (53) je sve bliže preuzimanju mađarske nogometne reprezentacije. Pod njegovim vodstvom Monaco je u prvih deset kola upisao čak sedam poraza i pao je na posljednje, 20. mjesto le Championnata. Međutim, to očito ne smeta čelnicima Mađarskog nogometnog saveza koji su Boloniju ponudili preuzimanje nacionalne vrste. Boloni je Rumunj mađarskih korijena sa više od 100 nastupa u dresu rumunjske reprezentacije, a bio je i član Steaue koja je 1986. godine slavila u Kupu prvaka.

TOKIO - Rezultati susreta trećeg kola Svjetskog prvenstva odbojkašica što se održava u Japanu: