Rezultate nacionalne borbe protiv korupcije, po ministričinim riječima, građani mogu najbolje vidjeti u pooštrenim kaznama za korupcijska kaznena djela, transparentnijim listama čekanja u bolnicama i nacionalnim ispitima u školama u kojima je bila isključena svaka mogućnost manipulacija.
Odbacila je i tvrdnje da su sva otkrivena koruptivna kaznena djela tek "vrh sante leda" dok su najznačajniji slučajevi teške korupcije i dalje neotkriveni.
Kao šefica ministarstva koje koordinira provođenjem Nacionalnog programa u svim sektorima Ana Lovrin je pobrojala mjere borbe protiv korupcije iz domene svih ministarstava, državne uprave, Državnog ureda za reviziju, Ureda za javnu nabavu i Hrvatskog fonda za privatizaciju. U najvećem broju pobrojanih primjera riječ je o usvojenim ili predloženim zakonskim aktima, uredbama poput etičkih kodeksa, pravilnika ili osnivanja novih organizacijskih jedinica usmjerenih na suzbijanje korupcije.
Navela je također da je u pravosuđu smanjen broj sudskih zaostataka, te da su uvedene obvezne imovinske kartice za suce i pravosudna inspekcija.
Ustvrdila je i da su tijela za provedbu programa financijski i kadrovski osnažena.
Zamoljen da komentira ministričine tvrdnje o uspješnom provođenju antikorupcijskog programa predsjednik Transparency Internationala Hrvatske Zorislav Antun Petrović kazao je da je nezadovoljan što u Nacionalnom programu nema mjera koje bi osigurale transparentno financiranje lokalne uprave i način imenovanja predstavnika vlasti u nadzorne odbore javnih poduzeća.
Ustvrdio je i da Vlada kasni u ostvarivanju ciljeva zacrtanih Nacionalnim programom, poput precizno uređenja financiranja političkih stranaka. Jedino poštujući unaprijed zacrtane ciljeva vlast će pokazat da zaista žele suzbiti korupciju, zaključio je Petrović.