Dodao je kako sindikalni predstavnici još nisu razgovarali s Upravom "Uljanika" premda su to zatražili više puta. Po Kutlačinim riječima Sindikat ne prihvaća privatizaciju ako brodogradilište ne ostane u 51-postotnu državnom vlasništvu, a ostatak, smatra on, treba podijeliti između poslovnih partnera i "Uljanikovih" radnika koji su svoje dionice davno platili.
Poslovodstvo koje ne priznaje važnost socijalnog dijaloga pokazuje manjkavost u vođenju tvrtke, istaknuo je Kutlača, ocijenivši program stranog savjetodavca o preustroju brodogradnje opasnim jer "zagovara podjelu brodogradnje na sjevernojadransku i južnojadransku".
Po njegovim riječima Vlada očito nema smjernice o razvoju brodogradnje jer najavljivana privatizacija "Uljanika" i okrupnjivanje brodogradnje na sjevernu ("Uljanik", "3. maja", "Viktor Lenac") i južnu ("Brodosplit" i "Brodotrogir") ne idu zajedno.
"To bi potpuno ugasilo strojogradnju u 'Uljaniku', dovelo do novih 250 otkaza i brodogradilište vratilo deset godina nazad", zaključio je glavni povjerenik Sindikata Istre i Kvarnera u "Uljaniku" Rajko Kutlača.
(Hina) xdspo yvkn