Koordinatorica odjela zaštite pri Međunarodnom odboru Crvenog križa (ICRC) Mona Sadek rekla je na tiskovnoj konferenciji u Beogradu, održanoj povodom Međunarodnog dana nestalih osoba, da se, prema podacima te organizacije, na prostorima bivše SFRJ 18.555 osoba vodi nestalima. Prema njenim riječima, 13.862 osobe su iz BiH, 2.409 iz Hrvatske i 2.284 s Kosova.
"Riječ je o osobama koje su nestale na tim područjima i to nema veze s etničkom pripadnošću", rekla je Sadek dodajući da obitelji nestalih imaju pravo znati što se dogodilo s njihovim članovima. Prema njezinim riječima, ICRC je "u dijalogu s vlastima u regiji, u nastojanju da dođe do razrješenja sudbine nestalih, kao i da se ubrza proces ekshumacije, identifikacije i povrata posmrtnih ostataka obiteljima".
Predsjednik Komisije srbijanske vlade za nestale osobe Gvozden Gagić obavijestio je novinare da su "vlasti Srbije na zahtjev Hrvatske i Bosne i Hercegovine ekshumirale 300 tijela sahranjenih u Srbiji, koja su tu stigla Savom i Dunavom, od čega je više od polovice identificirano i predano njihovim vlastima". Dodao je da je po zahtjevu Hrvatske preostalo ekshumirati još oko 80 tijela.
Gagić je ocijenio da je, s obzirom da je prošlo više od 15 godina od početka sukoba u regiji, "broj riješenih slučajeva nestalih ispod realnih očekivanja". Također je rekao da "u Hrvatskoj ne postoji politička volja za poduzimanje ozbiljnih mjera na rasvjetljavanju sudbina nestalih na tom teritoriju". Čelnik srbijanske komisije za nestale uz to je upozorio da "ne postoji pravni status nestale osobe, što utječe na socijalni status članova njihovih obitelji jer dolazi do poteškoća u pristupu mirovinskom sustavu, pravu na imovinu, problema koji se tiču razvoda i pitanja starateljstva nad djecom nestale osobe".
Obitelji nestalih održale su i prosvjed na beogradskom Trgu Republike te ga nastavili prosvjednom šetnjom do zgrade srbijanske vlade . Oko 50 ljudi nosilo je ugašene svijeće i transparente s natpisom "Mi bismo zapalili svijeće. Recite gdje".