Odluka o pretvaranju potraživanja u udjel u kapitalu Jadrana donijeta je još 2003., ali nije provedena, a potraživanja od "Jadrana" su se povećala.
Dug je potkraj 2003. iznosio oko 4 milijuna kuna, potkraj 2004. bio je 5,7 milijuna kuna, a potkraj 2005. oko 9 milijuna kuna.
Crikvenička gradska uprava predlaže da se dijelom duga od 5 milijuna kuna dokapitalizira Jadran, a ostatak podmiri u sedam obroka.
Prijedlog o pretvaranju potraživanja u udjel u kapitalu prihvatilo je još 2005. crikveničko Gradsko vijeće, a u Poglavarstvu očekuju da Skupština "Jadrana" do kraja ove godine donese odluku o dokapitalizaciji. Ako se dokapitalizacija ne provede, moguće je traženje naplate sudskim putem.
Gradsko Poglavarstvo predlaže i da Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje i Hrvatski fond za privatizaciju dokapitaliziraju svoje tražbine prema "Jadranu" ili ih otpišu u cijelosti, da žurno pokrenu privatizaciju uz očuvanje djelatnosti te da od ostalih vlasnika zatraže dokapitalizaciju ili otpis potraživanja.
Zaposlenicima "Jadrana" Poglavarstvo preporuča da također dokapitaliziraju svoje tražbine na osnovi obračunatih kamata.
Poglavarstvo je predložilo i provođenje zaključka Radne skupine za privatizaciju Liburnia Riviera Hotela, Jadrana i Imperijala Rab iz srpnja ove godine.
Radna skupina tada je zaključila da će se, zbog teškog stanja u poduzeću, istovremeno pristupiti objavi natječaja za prodaju dionica Jadrana po posebnim uvjetima te sazivanju Glavne skupštine radi promjene nadzornog odbora.
Crikvenički Jadran desetak godina opterećuju višemilijunska dugovanja, a ni jedan od najavljenih programa sanacije do sada nije proveden.
U vlasničkoj strukturi Jadrana su HZMO (55,35 posto), HFP (16,83 posto), rezervacija HFP-a (9 posto), Croatia Lloyd (8,35 posto), Grad Crikvenica (0,12 posto), ESB (0,05 posto) i ostali (10,35 posto).
(Hina) xhsup yds