Prostor unutar vojarne, kojim se vojska već duže vrijeme ne koristi, površine 70.000 metara četvornih, Trogiru je besplatno ustupilo Ministarstvo obrane.
Ministar obrane Berislav Rončević prije nekoliko se dana sastao s trogirskim čelnicima u zapovjedništvu vojarne u Divuljama i tada je, kaže Rožić, još jednom potvrdio da podržava projekt izgradnje sportsko - rekreacijske zone budući da smatra kako će se ustupljeno zemljište oplemeniti novim sadržajima na korist stanovništva i vojske.
Prostor od ukupno 450. 000 metara četvornih vojarne Knez Trpimir u Divuljama tako će se podijeliti na vojni i civilni dio na kojemu će biti izgrađena dva nogometna igrališta, glavno i pomoćno, s pratećim sadržajima.
To će omogućiti rješavanje dugogodišnjega problema Nogometnog kluba Trogir, osnovanog 1912. godine, koji od ove sezone "domaće" utakmice igra u 60-ak kilometara udaljenom Unešiću kod Drniša.
Dosadašnje nogometno igralište između dvije povijesne tvrđave i neoklasicističkog glorijeta u zapadnom dijelu gradskog središta koje je pod zaštitom UNESCO-a od 1997. godine, dimenzijama, zgradom i opremom već više godina ne udovoljava propisanim standardima.
Postupak ustupanja zemljišta u vojnom kompleksu ubrzala je i činjenica što i konzervatorski stručnjaci smatraju kako je ta lokacija neprimjerena UNESCO-vu gradu.
Kako je NK Trogir trećeligaš koji niže pobjede za redom i na vrhu je tablice, a ima i ambicije za drugu ligu, bilo je potrebno naći stalno rješenje, a Divulje su, kaže Rožić, idealne zbog svojega položaja i postojeće infrastrukture, budući da se na tom dijelu već nalaze neki sportski sadržaji koje je izgradila i koristila bivša JNA.
Kompletnu izgradnju financirat će grad Trogir iz svojega proračuna, ali se računa na vraćanje uloženog kroz najam i prodaju poslovnih prostora u budućem sportskom kompleksu.
Izmještanjem nogometnog igrališta iz gradske jezgre otvorit će se veliki prostor za kulturne i gospodarske sadržaje u dogovoru i pod nadzorom urbanista i konzervatora.
Na prostoru koji nagrđuju derutne tribine i dograđivani, a nikada dovršeni betonski objekti, ne bi se poduzimali veći građevinski zahvati, upravo zbog toga što svaka devastacija unutar zaštićene spomeničke jezgre Trogir dovodi u opasnost brisanja Trogira s UNESCO-va popisa, ističe gradonačelnik.
Na mjestu nogometnog igrališta uredila bi se šetnica uz more i park, a na travnjaku bi se u ljetnim mjesecima podizale improvizirane pozornice za održavanje koncerata i kazališnih predstava te raznih sajmova.