"Poručujemo im da priču o sindikalnom jedinstvu od njih nismo čuli kad su njihovi sindikati ugovarali dodatke za posebne i nepostojeće uvjete rada u zdravstvu i socijalnoj skrbi, o kojima u državnim službama ne mogu ni sanjati. 'Naši' kolege nisu nas poduprli ni kad smo zaostajanje svojih plaća pokušali izboriti dodatkom na plaću od 300 kuna prosvjedom i dvama štrajkovima sindikata državnih služba 2005. i 2006.", navodi SDLSN u priopćenju.
Dodaje kako ih "nisu zvale ni onda kad se u javnosti pojavio zahtjev o najmanje 20-postotnu povišenju osnovice za izračun plaće a Vlada je ponudila pet posto". Stoga ocjena da je netko nekoga doveo u talački položaj više odgovara postupcima sindikata javnih služba", navodi SDLSN.
Dodaje se i kako dvije predsjednice SDLSN optužuju za pojedinačne sindikalne pregovore s Vladom i razbijanje sindikalnog jedinstva.
SDLSN, uz ostalo, navodi i da je predsjednica Matice hrvatskih sindikata 8. rujna izvijestila i kako je Vlada na pregovore posebno pozvala sindikate javnih i državnih služba, premda praksa odvojenih pregovora postoji već više godina i do sada im nije smetala.