Pad operativne dobiti, kako objašnjavaju iz T-HT-a, najvećim je dijelom uzrokovan revidiranjem, tj. skraćivanjem korisnog vijeka uporabe dugotrajne imovine, te pratećim povećanim troškovima amortizacije kao i povećanim troškovima vrijednosnog usklađenja (otpisa) potraživanja.
To je utjecalo i na smanjenje neto dobiti za 1,1 posto, na 1,04 milijardi kuna, navode iz T-HT-a.
Povećanje pak prihoda T-HT Grupe u prvom ovogodišnjem polugodištu najvećim je dijelom rezultat povećanja prihoda T-Mobilea od 11,0 posto.
U kompaniji ocjenjuju da je T-HT Grupa, vodeći pružatelj svih telekomunikacijskih usluga na hrvatskom tržištu, i u uvjetima sve žešće konkurencije i potpuno liberaliziranog tržišta nastavila trend uspješnog poslovanja u prvom polugodištu ove godine.
Ističu da pružatelj usluga u fiksnoj telefoniji, T-Com i nadalje znatno širi uslugu širokopojasnog pristupa Internetu ADSL. Ukupan broj linija krajem prvog polugodišta je viši od 154 tisuće, što je povećanje od 52,5 posto u odnosu na kraj 2005.
U prvom polugodištu ove godine T-Com je uveo mogućnosti pregledavanja pretplatnikovog računa i poziva putem Interneta, zaštite međunarodnih poziva, kao još jedna besplatna zaštita od dialera, usluga govorne pošte, a s testnom fazom započelo je korištenje IPTV usluge (usluga digitalne televizije). Komercijalno lansiranje IPTV usluge u T-HT-u očekuju u drugom dijelu ove godine.
Prema podatcima koje je objavio T-HT, operator mobilne telefonije, T-Mobile početkom lipnja dosegnuo je brojku od dva milijuna korisnika, te i dalje ima vodeći tržišni udio od 50,8 posto, dok u segmentu poslovnih korisnika, kako navode, čak dvije trećine mobilnih telefona počinje s predbrojem 098 i 099.
Iz T-HT-a ističu da će i IskonInternet d.d., kojega je T-HT kupio u svibnju ove godine, nuditi tržištu usluge komplementarne uslugama Grupe.