"Građani Srbije od Parlamenta očekuju da se ogradi od takvih apsolutno neprimjerenih i štetnih izjava pojedinih zastupnika", naveo je Tadić u priopćenju i naglasio da država mora jamčiti sva prava građanima Srbije, bez obzira na vjersku i nacionalnu pripadnost.
Napad na ministricu poljoprivrede Ivanu Dulić-Marković osudio je i Srpski pokret obnove (SPO), a potpredsjednik te stranke Srđan Srećković zatražio je od nadležnih tijela da zaštite demokratske institucije.
SPO smatra da su "radikali maligno tkivo Srbije", rekao je Srećković i dodao kako je njihov današnji ispad još jedna opomena strankama demokratskog bloka da postoji opasnost od vraćanja Srbije u period izolacije pa je suradnja demokratskih snaga nužna radi budućnosti Srbije.
Demokratska stranka osudila je "govor mržnje" koji se čuo u Skupštini Srbije i izrazila protest jer je potpredsjednik parlamenta Vojislav Mihajlović, kako su rekli, "neadekvatno vodio sjednicu".
Demokratska stranka u priopćenju navodi da "zle riječi uvijek prethode djelima koja su protiv interesa građana".
Profesorica građanskog prava Vesna Rakić-Vodinelić za B 92 rekla je kako smatra da na ovakvo ponašanje zastupnika moraju reagirati i druge državne institucije i dužnosnici.
Zastupnik Srpske radikalne stranke Zoran Krasić u utorak je za skupštinskom govornicom vrijeđao obitelj ministrice poljoprivrede Srbije, Hrvatice Ivane Dulić Marković nazivajući ih ustašama, nakon čega su zastupnici stranke G 17 Plus, u znak protesta, napustili zasjedanje.