Tadašnji "gradski oci" odbili su Teslin prijedlog pa je Zagreb tek 15-ak godina kasnije dobio električnu rasvjetu.
Predsjednica zagrebačke Gradske skupštine Tatjana Holjevac podsjetila je da je Tesla otišao u svijet, ali da nije zaboravio svoju zemlju. Tri dana nakon Nijagare, struja je potekla i u rodnoj Hrvatskoj i uz snagu slapova Krke osvijetlila Šibenik.
Holjevac je istaknula da je Tesla bio genij i vizionar i pozvala da se promijeni odnos prema živućim vizionarima i genijima.
Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić rekao je kako se Zagreb s radošću uključio u obilježavanje 150. obljetnice rođenja Nikole Tesle kako bi dijelom ispravio nepravdu koja mu je učinjena zanemarivanjem i umanjivanjem njegova lika i djela.
"Danas kad Teslu svi svojataju, sigurno bi nam poručio kako je i Ličanin i Srbin i hrvatski domoljub i Amerikanac i stanovnik svijeta. Neka nam zato Tesla bude uzor i poticaj, te most prema susjedima i svijetu", poručio je Bandić i najavio postavljanje spomenika Nikoli Tesli u centru Zagreba.
Života i djela Nikole Tesle prisjetili su se i prof. Vladimir Muljević koji je napisao knjigu o njemu, predsjednik Matice hrvatske Igor Zidić i akademik Ivan Supek.
Na svečanosti su nazočili izaslanik predsjednika Republike Siniša Tatalović, izaslanik predsjednika Vlade ministar znanosti, obrazovanja i športa Dragan Primorac, predsjednik Ustavnog suda Petar Klarić, veleposlanik SAD-a u Hrvatskoj Ralph Frank, predsjednici Vijeća nacionalnih manjina i gradskih četvrti te predstavnici brojnih državnih i gradskih institucija.
Nakon svečane sjednice u Staroj gradskog vijećnici otvorena je izložba "Tesla u Zagrebu", a viši kustos zagrebačkog Tehničkog muzeja Renato Filipin demonstrirao je okretno magnetsko polje s bakrenim jajetom.