"Zašto bi se pripremao plan za ono u što se ne vjeruje? Zašto bi se potcjenjivalo jasno većinsko raspoloženje građana? Zar nije očigledno da građani većinski iskazuju povjerenje da njihova država biti trajno međunarodno prepoznatljiva i poštovana", kazao je Vujanović podgoričkim Vijestima.
On je dodao da službena Podgorica "nema plan poteza za slučaj sive zone na referendumu, jer je neće biti" te da se "nakon 21. svibnja crnogorski suverenisti i unionisti moraju se okrenuti jedni drugima jer su najbliži".
I premijer Milo Đukanović isključio je mogućnost da potpora neovisnosti Crne Gore bude u sivoj zoni, između 50 i 55 posto, te je ocijenio da će čist rezultat iznad 55 posto osigurati brzu međunarodnu verifikaciju crnogorske samostalnosti. EU je kao prag za uspjeh referenduma postavila 55 posto, a suverenisti smatraju da će sve iznad 50 posto praktički značiti da su se građani opredijelili za neovisnu državu.
"Uvjeren sam da taj postotak potpore imamo i on će narednih dana samo rasti", rekao je Đukanović u intervjuu "Pobjedi".
S druge strane, čelnik Socijalističke narodne partije (SNP) i vođa unionista Predrag Bulatović uvjeren je da će rezultat na referendumu biti u njihovu korist, te da "podijeljenu Crnu Goru treba spojiti nakon referenduma, bez obzira na njegov ishod". On je pozvao glavne političke aktere da "učine sve da 22. svibnja bude europski dan za Crnu Goru".
"Uvjeren sam da će se Crna Gora spajati u zajedničkoj državi, a to podrazumijeva da demokratske i europske političke snage i političari koji nisu korumpirani preuzmu dalje vođenje Crne Gore", rekao je Bulatović.
On je kazao da je u Crnoj Gori neophodno da dođe do promjena vlasti i da s političke scene siđe stranka koja je na vlasti 17 godina.