No, sutkinja zagrebačkog Općinskog sudu Tanja Hučera ubrzo je nakon početka glavne rasprave odgodila suđenje za 11. rujna do kada bi policija i državno odvjetništvo trebali odgovoriti je li im Peratović prijavio prijetnje koje su mu, kako tvrdi, stizale na mobitel.
Kao svjedokinja na idućem ročištu terbala bi se saslušati bivša ministrica pravosuđa Vesna Škare Ožbolt koja bi pred sudom trebala ispričati je li joj se Peratović obratio zbog prisluškivanja tajne službe i od nje zatražio zaštitu.
Tužbu protiv države Peratović je podnio nakon što je saborski Odbor za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost u ožujku 2005. zaključio kako postoji osnovana sumnja da je POA bezrazložno prekršila Ustavom zajamčena ljudska prava i temeljne slobode petero novinara, koje je bivši ravnatelj POA-e Franjo Turek u svojoj prezentaciji u Vladi i Uredu predsjednika Republike optužio za sudjelovanje u akcijama kojima je ugrožena nacionalna sigurnost.
Peratović tvrdi da je temeljem takvog zaključka državi najprije ponudio nagodbu, a nakon što je ona odbijena podnio i tužbu.
U odgovoru na tužbu državno odvjetništvo je ustvrdilo da država nije odgovorna za bilo kakvu štetu koju je Peratovića eventualno pretrpio.
Suđenje je nadgledao predstavnik OESS-a, a sudnici su zbog spomenutih navodnih prijetnji bili pravosudni policajci.
Osim Peratovića, koji je u to vrijeme bio novinar Vjesnika, a kasnije je dobio otkaz, u slučaju "Predstavka" spominjali su se i novinari Ivanka Toma i Mario Kavain (Jutarnji list), Gordan Malić (Globus), Boris Pavelić (Novi list) te Ivica Đikić (Feral Tribune).