Sanaderova Vlada podbacila je u ostvarivanju svoje gospodarske politike i nije osigurala materijalne pretpostavke za rješavanje krupnih problema, kazao je Linić te u nastavku usporedio gospodarsku politiku prethodne, koalicijske i sadašnje Vlade.
Račanova Vlada izradila je strategiju makroekonomskih kretanja i predložila reforme koje su uključivale minimalni gospodarski rast od 6 do 7 posto bez čega nije moguće ostvariti 15.000 eura nacionalnog dohotka po stanovniku do 2015., rekao je Linić.
S druge strane, ustvrdio je Linić, ova Vlada ostvaruje gospodarski rast znatno manji od onog kakav bi trebao biti, a za ovu godinu se procjenjuje na oko 4,3 posto.
Linić je kazao da je u vrijeme Račanove Vlade, 2003., vanjski dug iznosio 18,5 milijarda eura te da je od toga iznosa koalicijska Vlada ostvarila zaduženje od ukupno 8,5 milijarda eura, što je, kazao je, isključivo korišteno za razvoj.
Vanjski dug, iako je to Vlada najavljivala, sada nije smanjen nego je povećan na 25,5 milijarda eura, a da nisu pokrenuta značajnija ulaganja, drži Linić te ocjenjuje da je taj novac utrošen na umnožavanje administracije, za troškove javnog sektora i, kako je rekao, plaćanje koalicijskih partnera budući da nema programskih koalicija.
Linić je još rekao da je rast plaća i mirovina u vrijeme koalicijske Vlade bio veći nego sada te da njihovo povećanje za vrijeme Sanaderove Vlade nije realno jer da je inflacija veća od rasta plaća i mirovina.
Linić je iznio kritike i na provođenje zdravstvene reforme i reforme mirovinskog sustava te ocijenio da zbog povrata duga umirovljenicima, koji je obuhvatio samo dio umirovljenika, nema povećanja mirovina.