Mihajlović je svjedočio o odnosima političkog čelništva tadašnje SR Jugoslavije i vodstva Republike Srpske od 1993. do 1997., kada je njegova stranka "Nova demokracija" u srbijanskoj vladi bila koalicijski partner Socijalističkoj partiji Srbije (SPS) Slobodana Miloševića.
ICJ je novinarima odredio embargo na izvještavanje o sadržaju svjedočenja u sporu BiH protiv SCG, do završetka iskaza posljednjeg svjedoka predviđenog za 28. ožujka.
Na poslijepodnevnoj sjednici pred 16-članim sudskim vijećem Suda pravde svjedoči Vladimir Miličević, koji je u ljeto 1995. kada je vojska RS izvršila genocid u Srebrenici, bio načelnik odjela za strance u policijskoj upravi grada Kruševca.
Tema njegova svjedočenja je tadašnji odnos vlasti SRJ prema bošnjačkim izbjeglicama, odnosno prihvat žena i djece izbjeglih s područja Srebrenice u općini Kruševac u srpnju 1995.
SCG je do sada pred ICJ izvela šest od sedam predviđenih svjedoka i vještaka - bivšeg premijera i vicepremijera RS Vladimira Lukića i Vitomira Popovića, bivšeg zapovjednika UNPROFOR-a u BiH britanskog generala Michaela Rosea i ravnatelja Francuskog demografskog instituta Jean-Paula Sardona, te danas Mihajlovića i Miličevića.
Dokazni postupak obrane u utorka će završiti iskazom bivšeg predsjednika vijeća savezne skupštine Dragoljuba Mićunovića.
Kao svjedoci tužitelja iskaze su dali Andras Riddlemayer, američki stručnjak za islamske vjerske objekte, koji je govorio o sustavnom razaranju džamija na područjima BiH pod srpskom kontrolom te britanski general Richard Dannatt, bivši zapovjednik britanskog kontingenta UNPROFOR-a u BiH.
Glavna rasprava u postupku pokrenutom prije 13 godina u ožujku 1993., završit će drugim krugom iznošenja argumenata predstavnika dviju strana od 18. travnja do 9. svibnja.
Izricanju presude u prvom predmetu gdje se ICJ-a bavi kršenjem Konvencije UN-a o genocidu, prethodit će višemjesečno vijećanje.