FILTER
Prikaži samo sadržaje koji zadovoljavaju:
objavljeni u periodu:
na jeziku:
hrvatski engleski
sadrže pojam:

Tihić i Čović optimisti glede potpore ustavnim promjenama

SARAJEVO, 27. ožujka 2006. (Hina) - Predsjedatelj PredsjedništvaBosne i Hercegovine Sulejman Tihić izjavio je kako je uvjeren da ćeprijedlog ustavnih promjena dobiti potrebnu potporu u Parlamentu BiH,bez obzira na kritike na račun tog dokumenta i rješenja koja su unjemu sadržana.
SARAJEVO, 27. ožujka 2006. (Hina) - Predsjedatelj Predsjedništva Bosne i Hercegovine Sulejman Tihić izjavio je kako je uvjeren da će prijedlog ustavnih promjena dobiti potrebnu potporu u Parlamentu BiH, bez obzira na kritike na račun tog dokumenta i rješenja koja su u njemu sadržana.

U intervjuu kojega je u ponedjeljak objavio "Dnevni avaz" Tihić je kazao kako će zastupnici Stranke demokratske akcije (SDA) svakako glasovati za ustavne amandmane te da se nada kako će i svi drugi shvatiti da se radi o značajnom koraku naprijed.

On je ponovio kako niti jedan narod pa ni Hrvati predloženim promjenama ništa ne gube nego samo dobijaju.

"Istina, nismo ispravili sve greške iz Daytonskog sporazuma ali za to postoji druga faza pregovora", kazao je Tihić koji je najavio kako će o planiranim ustavnim promjenama u BiH izvjestiti i papu Benedikta XVI. s kojim će se uskoro sastati.

I predsjednik Hrvatske demokratske zajednice BiH (HDZ) Dragan Čović iskazao je uvjerenje kako će, unatoč kampanji protivnika ustavnih promjena, one ipak dobiti parlamentarnu potporu.

"Ono što smo mi potpisali sigurno će proći u Parlamentu jer je u interesu BiH i svih njenih naroda. Bez ovih promjena nema europskih i drugih integracija", kazao je Čović "Avazu". On je dodao kako će naredna faza ustavnih promjena biti usmjerena na unutarnji preustroj zemlje odnosno raspravu o entitetima.

Međunarodni institut za bliskoistočne i balkanske studije (IFIMES) iz Ljubljane u podedjeljak je objavio rezultate prvog istraživanja o raspoloženju javnosti u BiH prema ustavnim promjenama.

Na uzorku od 1.544 ispitanika telefonskom anketom je prošlog tjedna utvrđeno kako je gotovo 60 posto građana BiH protiv predloženih promjena, nešto manje od 30 posto je za a desetak posto nema stav o ovom pitanju.

Istodobno je 63 posto ispitanih izrazilo potporu mogućem ulasku BiH u Europsku uniju a 52 posto u NATO.

VEZANE OBJAVE

An unhandled error has occurred. Reload 🗙