Od UO HFP-a, koji 19. travnja otvara ponude za kupnju Valjaonice, GSV je zatražio da se pri izboru novog vlasnika, osim zadržavanja svih 1209 radnika Valjaonice, riješi i pitanje Željezarina poduzeća kćeri Remont Capraga i njegovih 206 radnika.
Predsjednik Uprave VCS-a Damir Begović izrazio je nadu da će se u 4. natječaju izabrati novi vlasnik Valjaonice. Napomenuo je da Valjaonica redovito isplaćuje plaće od vlastite zarade proizvodnjom i prodajom svojih proizvoda. Odbacio je optužbe o navodno štetnu ekskluzivnu ugovoru o distribuciji cijevi na inozemnom tržištu s talijanskom tvrtkom "Pepex" u vlasništvu slovačke Željezare Podbrezove, jedne od zainteresiranih tvrtaka za kupnju Valjaonice.
Begović je ustvrdio da taj ugovor nije štetan za Valjaonicu, jer je u prvoj godini primjene tog ugovora preko "Pipexa" prodano 16.000 tona a druge godine 31.000 tona cijevi ili tisuću tona više od plana. Dodao je da je ugovor s "Pipexom" sklopljen u vrijeme kad Valjaonica zbog antidampinške odluke Europske komisije ne može izvoziti na tržište Europske unije, te zato što je "Pipex" jedini imao mrežu koja je jamčila prodaju u svijetu. Odbacio je i optužbe da će u slučaju raskida ugovora Valjaonica "Pipexu" morati platiti odštetu, te da se time pogoduje slovačkoj Podbrezovi, navevši da je ugovor potpisan bez klauzule o raskidu.
Vladin povjerenik za restrukturiranje crne metalurgije i brodogradnje Ivo Marjanović rekao je da je Vlada ozbiljno pristupila privatizaciji Valjaonice", da "o novom vlasniku ne će biti odlučeno bez sindikata i lokalne uprave" te da će "sindikati zatražiti da se pri privatizaciji poštuje socijalni sporazum".