Dobri i prijateljski odnosi dviju zemalja, koje povezuje i činjenica da u Kanadi živi veliki broj građana hrvatskog podrijetla, trebaju učiniti sve kako bi ostvarivale stalni rast gospodarske suradnje, kazao je Vukelić.
Dodao je kako državne institucije obje zemlje stvaraju preduvjete za međusobno povezivanje, ali su u konačnici upravo gospodarstvenici Kanade i Hrvatske ti koji moraju prepoznati vlastiti interese u stvaranju novih poslova i međusobnih poslovnih veza.
Povećanje gospodarske suradnje ostvarit će se i kroz intenzivno upoznavanje kanadskih gospodarstvenika s potencijalima suradnje i ulaganja u Hrvatskoj, jer još uvijek postoji određena razina opreza u kanadskim poslovnim krugovima, kazao je Marr i naglasio kako je upravo izravna komunikacija i dostupnost informacija ključna za prepoznavanje Hrvatske kao pogodnog investicijskog okruženja.
Vukelić je kazao kako, bez obzira na veliku udaljenost, dvije zemlje treba učiniti dodatne napore kako bi se ostvarili intenzivniji kontakti hrvatskih i kanadskih gospodarstvenika i to ne samo kroz državne institucije već i kroz strukovna udruženja gospodarstvenika obiju država.
U 2006. godini iz Hrvatske je u Kanadu izvezeno roba u vrijednosti 15,3 milijuna američkih dolara (što je 34 posto više nego u istom razdoblju 2005.), a iz Kanade je uvezeno roba u vrijednosti 31,5 milijun američkih dolara, što je porast od 23 posto. Pokrivenost uvoza izvozom iznosi 49 posto.
Glavni hrvatski izvozni proizvodi u razmjeni s Kanadom su kotlovi za vodenu i drugu paru, namještaj i dijelovi, električni pogonski strojevi, medicinski i farmaceutski proizvodi (osim lijekova), brodovi, čamci, plovne konstrukcije, meso, pripremljeni ili konzervirani mesni proizvodi.