Londonski Ftse indeks do podneva je oslabio 0,3 posto, na 6.096 bodova. Frankfurtski DAX indeks bio je na još i većem gubitku, od nešto iznad jedan posto, spustivši se na 6.569 bodova.
U posljednja tri dana zaredali su gubitci na europskim tržištima budući su se ulagači usmjerili manje rizičnoj imovini nakon oštrog pada cijena kineskih dionica. Europske dionice izbrisale su u cijelosti dobitke ostvarene od početka godine te su im cijene trenutno u prosjeku nekih jedan posto niže u odnosu na početak 2007.
Potresi koji su se ovoga tjedna dogodili na tržištima ne zadaju međutim prevelike glavobolje analitičarima. "Ovotjedni udar na tržištima nije nova paradigma. Prije bi se radilo o tome da su veća promjenjivosti i povratak ponekih bojazni samo normalni slijed događanja. Tržišta se poput živih bića ne ponašaju uvijek besprijekorno, i to ih čini fascinantnima", slikovito su pojasnili tržišna zbivanja u svojoj zabilješci analitičari State Street Global Marketsa.
Najveći gubitnici bili su u sektoru proizvodnje ruda, u kojem su cijene u prosjeku oslabile 1,3 posto pod utjecajem pada cijena bakra. On je pojeftinio nakon što su podaci s tržišta kovina u Londonu pokazali porast njegovih zaliha za 1.900 na 207.300 tona. Pod pritiskom su bile i cijene aluminija i nikla. Pritom su dionice BHP Billitona i Rio Tinta oslabile jedan posto, a dionice Antofagaste i Xstrate za dva posto.
Na strani rijetkih vijesti iz poslovanja kompanija izdvaja se Adecco, koji je izvijestio o boljim od očekivanja rezultatima u 2006. No dionice te najveće svjetske agencije za privremeno zapošljavanje potonule su za četiri posto zbog zabrinutosti vezanih uz rast poslovanja u nadolazećem razdoblju.
Indeks Tokijske burze Nikkei potonuo je 1,35 posto, zaključivši tjedan obilježen većim zabrinutostima oko stabilnosti svjetskih tržišta dionica na 17.218 bodova.