Izložene fotografije obuhvaćaju različite faze njegova stvaralaštva nastale na različitim stranama svijeta - od snimaka poslijeratne razrušene Europe do Indije, Koreje, Japana, Hong Konga i Indokine te Sjeverne i Južne Amerike, Perua, gdje je 1954. poginuo u automobilskoj nesreći.
Na izložbi je postavljena i "biografska soba", s osnovnim podatcima o Bischofovu životu popraćenima fotografijama te "slide show" njegovih radova, a može se i pogledati film koji je snimio Bischofov sin, Marco, koji je glavni inicijator izložbe.
Kao najvažnije u radu svoga oca, Marco Bischof je istaknuo što je on "bio jedinstvena osoba i znao je kako se približiti ljudima da bi mogao snimiti takve fotografije".
Kustosica izložbe Marina Viculin rekla je da su fotografije grupirane kronološki, a sama je izložba suvremeno koncipirana, s iznimno kvalitetnim materijalom.
Švicarski veleposlanik u Hrvatskoj Marcus Urs Kaiser ocijenio je da je različitim Bischofovim radovima zajedničko što se njima nastoji prebroditi ratna stanja i okrenuti novim počecima i optimizmu.
Izložbu je otvorila pomoćnica ministra kulture Branka Šulc.
Werner Bischof (1916., Zuerich - 1954., Peru) objavljivao je u vodećim časopisima i novinama, a od 1949. radio je za agenciju "Magnum".
Izložba "Werner Bischof Pictures", koja će u Zagrebu biti otvorena do 25. veljače, dosad je bila postavljena u Zuerichu i Berlinu.