Izložba, s tradicijskim predmetima koje je Carić prikupila od 1962. do 1982., kad je kao liječnica boravila u sjeverozapadnoj, zapadnoj i središnjoj Africi, zatvara se 14. siječnja, dva mjeseca nakon otvaranja, a onda će se postaviti u Dubrovniku.
Izložen je dio od zbirke koja ima gotovo 700 predmeta, među kojima su nakit, odjeća, oruđe, maske, fetiši, glazbala i različiti uporabni predmeti, karakteristični za taj kontinent.
Damodar Frlan, autor izložbe i kataloga, izrazio je nadu da će ta zbirka, jedna od rijetkih u Hrvatskoj, jednog dana biti čuvana u zagrebačkom Etnografskom muzeju, s obzirom da je danas smještena u maloj i neadekvatnoj prostoriji u vlasničinoj kući na Hvaru.
Po njegovim riječima, zbirka, koja je ime dobila po prerano preminulom sinu Katarine Carić, jedinstveno je svjedočanstvo o životnom putu i interesu vlasnice te dokument o kulturama koje su nam daleke i slabo poznate.
Predmeti na izložbi razvrstani su po zemlji podrijetla, kronološkim i zemljopisnim slijedom koji prati njezina putovanja kroz Gvineju, Maroko, Niger, Obalu Bjelokosti, Ruandu, Gabon, Mali, Kongo, Benin, Kamerun i Burundi.
Katarina Carić (1920., Sarajevo) završila je Medicinski fakultet u Zagrebu, u Afriku je otišla u sklopu pomoći afričkim zemljama, te je radila kao pedijatar za Svjetsku zdravstvenu organizaciju. Nakon povratka iz Afrike odlazi u Dubrovnik, gdje joj je u ratnim razaranjima stradala kuća (i dio zbirke) te u Svirče na otoku Hvaru, gdje živi i danas.
Za svoj rad dobila je mnoge nagrade i priznanja od afričkih vlada, ustanova i pojedinaca, a od njih je dobila i dio predmeta u zbirci.
Film o uzbudljivom životu Katarine Carić - "Katarina od Conakryja", režirao je Lawrence Kiiru.